anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przelewy24 - kupujący zapłacił mimo, że nie aktywowałem tej opcji!

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Przelewy24 - kupujący zapłacił mimo, że nie aktywowałem tej opcji!
Jak to jest możliwe? Jak mam w takiej sytuacji wypłacić pieniądze za zakupy?

Co jest grane?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep Tak to możliwe, że to nie zależy od Twojego aktywowania. Teraz dopiero, po zapłacie, musisz to sobie aktywować, aby pieniądze wypłacić na konto. Kupujący może płacić przez Allegro Finanse (PayU, Przelewy24) niezależnie od Twojej woli.

To jest grane w regulaminie, który akceptujesz korzystając z Allegro.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Inteligentne osoby domyślają się jakimi epitetami teraz obdarzam pomysłodawców tego rozwiązania - w pełni zasłużyli na to. To nie jest tak, że jak idę do teatru to zgadzam się, żeby portier kradł mi pieniądze z portfela - nawet jak mówi, że pożycza i potem odda.

Co by moderatorzy nie napisali to jest to rozwiązanie nieuczciwe ale co ja się dziwię? Allegro i uczciwe to oksymoron.

 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tą metodą płatności mogą płacić i Ty nie masz na to wpływu, musisz aktywować i trwa to do 5 dni: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wlaczyc-usluge-przelewy2...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep Nie znasz regulaminu, dlatego wypisujesz głupoty. Tych pieniędzy nikt Ci nie ukradł. Akceptujesz regulamin tego teatru zanim do niego wejdziesz.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 zacytuj pkt regulaminu allegro, że przelewy24 są obowiązkowe

zacytuj pkt regulaminu allegro, że dane są przekazywane do obcej firmy obsługującej przelewy24 za zgodą użytkownika

dobry serwis szanujący swoich użytkowników

gdyby ta opcja była obowiązkowa to przy rejestracji by o tym informował i wymagał tam rejestracji

 

@atechnik_sklep temat był tutaj wałkowany na forum w innych postach podawałem link do formularza by uzyskać dostęp bez skanów dowodu osobistego

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED Ty tak serio? Sam sobie poszukaj w regulaminie zapisu, zgodnie z którym sprzedający nie może odmawiać przyjmowania wpłat za pośrednictwem Allegro Finanse, a potem znajdź sobie ten punkt, który określa operatorów należących do Allegro Finanse. Jeśli naprawdę nie znajdziesz, pomogę Ci. Dane do obcej firmy przekazujesz sam, gdy chcesz aktywować wypłaty.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 no dobra cytujemy regulamin allegro

1.4. Usługa Allegro Finance dla Sprzedających obejmująca usługę płatniczą wskazaną w artykule 1.2. prowadzona jest na podstawie umowy ramowej, w rozumieniu Ustawy, dalej „Umowa ramowa”, której postanowienia zawiera niniejszy Załącznik.

1.5. Zawarcie umowy ramowej pomiędzy Allegro Finance a Sprzedającym następuje z chwilą zakończenia dwuetapowej procedury zawierania umowy. W pierwszej kolejności wymagana jest akceptacji regulaminu Usługi Allegro Finance przy czym akceptacja ta następuje poprzez akceptację Regulaminu Allegro, w związku z zawarciem przez tego Sprzedającego z Allegro.pl umowy o świadczenie usług w ramach Allegro na warunkach określonych w Regulaminie Allegro.

i dalej tutaj

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/7c

 

Masz rację, ja przelewy24 zakładałem przed powstaniem tzw allegro fiananse

 

Generalnie jakby prześledzić zapiski regulaminu to jest to nieźle zakręcone

co jest najpierw akceptowane regulamin allegro czy regulamin allegro finanse

generalnie serwis nie powinien umożliwiać wystawienia ofert bez wykonania przez użytkownika

postanowień w załączniku 7c

 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Zawnioskowałem o aktywację Przelewy24 ale to takie "kup pan cegłę" ze strony Allegro. Moim zdaniem skoro mam PayU to po co wpier...ją się z kolejnym pośrednikiem i to kiedy o to nie proszę. Po jaką cholerę w takim razie "dobrowolna"/przymusowa aktywacja po fakcie? Niech Allegro wymaga jej przy zakładaniu konta albo niech leci na drzewo. 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Zawnioskowałem o aktywację konta - przelew wypełniony formularz. W odpowiedzi .... "bla bla bla" czyli weryfikacja danych.
Teraz chcą skanu dowodu osobistego ... na jakiej podstawie skoro jak byk jest napisane to co poniżej

jednoosobowa działalność gospodarcza
formularz potwierdzający tożsamość (dostępny w zakładce Ustawienia wypłat, w części Przelewy24, po kliknięciu w przycisk [uzupełnij dane osobowe]) lub skan/zdjęcie dowodu osobistego lub paszportu osoby prowadzącej działalność


oczywiście teraz wyskakują z tabelką z debilnym tekstem "Zapomniałeś o jakimś dokumencie?"

Nie! K...wa nie zapomniałem. Umiem czytać i "albo" formularz albo skan dowodu więc "oddalcie się w pokoju".

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

To jak to jest - będzie weryfikacja z sukcesem czy nie będzie (bo niedosłane zdjęcia dowodu mimo, że zgodnie z zapisem we wcześniejszym poście nie ma takiego obowiązku)?

Kiedy można upominać się o ruchy w tej sprawie (tak, wiem, że 5 dni roboczych co najmniej)? PayU zweryfikowane, Allegro zweryfikowane, bank zweryfikowany, w CEDiG wpis, w rejestrze VAT wpis to po co Allegro chce skanu dowodu by Przelewy24 ruszyły?


oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Podsumowując - regulamin Allegro to po prostu jest istna "dżungla", stale "rozrastająca się" . Żaden sprzedający po prostu za tym nie nadąża -  po prosu nie jest w stanie - albo zajmuje się swoim interesem, albo ciągle śledzi zmiany na Allegro - to są dwie wykluczające się kwestie - albo sprzedajesz, albo siedzisz na "okrągło" w zmianach na Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów