anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Procent zamówień z szybką dostawą

janeana
#11 Animator#

Witam,

W każdej karcie sprzedażowej deklaruję wysyłkę w ciągu 1 dnia. Towar zawsze wysyłam tego samego dnia (za wyjątkiem urlopu). Dlaczego mam słaby wynik dotyczący wartości "Procent zamówień z szybką dostawą"?

Czy w każdej karcie sprzedaży mam zaznaczyć godzinę, do której klient ma złożyć zamówienie, abym zdążyła je wysłać przed odbiorem przez kuriera? - czy o to chodzi, czy problem tkwi w czymś innym?

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak ci bardzo zależy na rankingach to musisz mieć zaznaczoną opcję "wysyłka natychmiast" i stosować się do wymogów jakie się z tym wiążą.

oznacz moderatorów

janeana
#11 Animator#

Dziękuję za podpowiedź. W Allegro Gadane przeczytałam, że wysyłka natychmiast oznacza 24 h. Kurier przyjeżdża o 16. Jeśli klient zrobi zakupy do 12, to teoretycznie zdążę je zapakować, zależy od ilości zamówień. A co w sytuacji, kiedy klient wie, że musi zamówić do 14, a zamawia np. po 19? Jak się liczy ten czas? Czy czas liczy się od złożenia zamówienia? Zaksięgowania środków? I do kiedy mam ten czas? Do 19 dnia następnego? Czy muszę wysłać przesyłkę między 19 a 24 tego samego dnia? Czy muszę wysłać przesyłkę przed przyjazdem kuriera dnia następnego? Gubię się w tym wszystkim...Pomocy!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I tak nie unikniesz wpadek, tak już jest(wina przewoźnika ...albo nikogo).

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@janeana Tak do końca to nikt szczegółowo tej sprawy nie opisze. Opisy oczywiście są ale rzeczywistość czasem od nich odbiega. Tutaj znajdziesz moje pytanie o jedną z takich zależności.

PO pierwsze trzeba rozróżnić dwa wskaźniki:

  • Wysyłka w terminie (Termin jest określany dla oferty w polu Czas wysyłki)
  • Wysyłka tego samego dnia (Dotyczy ofert z czasem wysyłki 24h i natychmiast)

Jeżeli deklarujesz w ofercie wysyłkę w terminie 24h to masz mieć skan kuriera (nie złożenie w punkcie odbioru przez kuriera)  w 24h od zamówienia przez klienta. Tylko tyle. Nie ma innych warunków. 

Aby załapać się na bonus w programie Szybka Wysyłka musisz wysłać tego samego dnia co oznacza, że:

  1. klient musi złożyć zamówienie przed określoną przez ciebie godziną dla wybranej metody dostawy (ustawiasz tu: ZMIEŃ),
  2. musisz nadać przesyłkę tak aby kurier zeskanował ją przed godzin 4:00 AM dnia następnego.

Zamówienia złożone po godzinie określonej dla danej metody dostawy nie będą się liczyć do "wysyłka tego samego dnia" nawet jak nadasz je skutecznie tego samego dnia.

I w teorii to wszystko. Możesz ściągnąć sobie raport w Skuteczność wysyłki i sprawdzić które przesyłki zawaliły ci które statystyki.

oznacz moderatorów