anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

przesyłki DPD rozliczenie z Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
homesay-pl
#8 Zapaleniec#

Witam, mam dwa pytania odnośnie przesyłek DPD:

1. Klient złożył zamówienie w ramach Allegro Kurier DPD i zapłacił 17,99 zl bo nie miał Smarta. Przesyłka była pobrania (jeśli ma to w tym przypadku jakieś znaczenie) W historii operacji widzę, że pobrało kwotę 12,99 zl. Czy jakaś część z tej ostatniej kwoty jest zwracana przez Allegro? Nie mogę tego odszukać w regulaminach a kiedyś na podobną informację się natknęłam.

2. Drugi przypadek dotyczy zamówienia za kwotę  389,90 zł Allegro Kurier DPD w ramach Uslugi Allegro Smart. Pobrało 8,99 zl a w cenniku jest kwota 6,99 zl za zamówienie powyżej 300 zł. Czy pobrano prawidłowo opłatę?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
lyro
#9 Pomysłodawca#

Jak ty prowadzisz biznes na allegro nie śledząc aktualności?

Od 1 sierpnia podwyżka dopłat do wysyłki smart. Wprowadzona została także dodatkowa opłata DPD w zależności od wagi przesyłki 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@homesay-pl 

1. nie wiem czy dobrze rozumiem ale klient płaci 17,99 zł a Ty allegro płacisz 12,99 zł + usługa dodatkowa pobranie pewnie doliczone później za usługi dodatkowe, tu nic nie zwracają musisz poprawnie nadać żeby Cię dwa razy nie kasowali 😞

  • Koszt przesyłki metodą dostawy Allegro Kurier DPD pobranie to 12,99 zł - opłata podstawowa za wysyłkę + 4,99 zł - opłata za pobranie, w sumie 17,98 zł.

2. tak poprawnie powyżej 300 zł jest dopłata 6,99 zł za każdą paczkę w zamówieniu 😞

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/w-jaki-sposob-rozliczamy-prz...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:44699291
#1 Nowicjusz#

Kurier z dpd chce zebym za kazdym razem klikal podjazd kuriera przy kazdej paczce nawet jak mam wiecej niz 4 w ciagu dnia. Czy to prawidlowa procedura? Powyżej 4 paczek nie poiwnno byc kosztu podjazdu a mi naliczaja za kazda sztuke

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:44699291 czy możesz podać przykład naliczonej opłaty, gdy kurier odebrał cztery przesyłki. Należy tutaj też zwrócić uwagę, że cztery przesyłki muszą być wysyłane jadną z tych metod, aby nie została naliczona opłata. 

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DPD pobranie
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup.

Ja nie znalazłam w Twoich rozliczeniach opłaty za podjazd kuriera, tylko opłaty za nadanie przesyłki w ramach Smart! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów