anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłki nadawane osobno, a koszty dostawy nie sumują się.

tafazabrze
#8 Zapaleniec#

W ustawieniach dostawy dla dwóch różnych przedmiotów mam różne cenniki: Przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się" .Niestety nadal w koszcie dostawy jest pojedynczy koszt.

Wyjaśnię, że  te towary mają wskazane inne nazwy/cenniki ale w obu przypadkach korzystam z tego samego przewoźnika - kuriera ogólnie? Czy to jest przyczyną? Mam w jednym cenniku wpisać np.  kurier DPD a w drugim kurier UPS żeby jednak się sumowały koszty?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

pinsplash
#21 Demiurg#

@tafazabrze Poszukaj na forum, niestety to bład allegro...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tafazabrze, czy możesz wskazać przykładowe oferty lub zamówienia, które według Ciebie zostały błędnie rozliczone?

Dość istotną kwestią są metody dostawy, które udostępniasz. Zgodnie z tym, co pisaliśmy w tym artykule - łączenie cenników nie zadziała, jeśli nie mają one żadnej wspólnej metody dostawy. Wówczas Kupujący zawsze będzie miał możliwość wpisania kosztu dostawy ręcznie, bez względu na ustawienia. W tym przypadku Kupujący powinien wcześniej ustalić ten koszt z Tobą.

Jeżeli w jednej z ofert oferujesz wyłącznie Kuriera DPD, a w drugiej Kuriera UPS, to w takiej sytuacji łączenie nie zadziała - ponadto Kupujący może sam ustalić koszt dostawy. 

Rekomendowałabym Ci korzystanie z jednego, takiego samego cennika dostaw. Pozwoli to na zachowanie porządku w ofertach i uchroni Cię przed ewentualnymi nieporozumieniami w związku ze sposobem łączenia kosztów dostawy. W przypadku ich błędnego określenia miały miejsce sporne sytuacje, w których Sprzedający wskazywali otrzymanie zbyt małej ilości etykiet. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

tafazabrze
#8 Zapaleniec#

Pierwsza aukcja to: arkusz korka

druga aukcja to: klej

Obu tych artykułów mimo że nie są ciężkie nie można wysyłać w jednej paczce - jeden uszkodzi drugi! Pomyślałem że skoro koszty będą się sumować to znaczy wtedy gdy sposoby dostaw będą rozłączne - ma to sens. W tej transakcji klient płaci tylko za jedną paczkę a ja muszę wysłać dwie.

Czy zatem gdy oba artykuły będą miały ten sam sposób dostawy i ustawienie żeby koszty się zsumowały to do zapłaty pokaże się 2xkoszt? Czy nabywca może wybrać 1 lub dwa koszty?

Co się stanie gdy inny nabywca zakupi kilka rodzajów korka po 1 paczce - ustawienie jest 9 paczek w kartonie. Też przy ustawieniu sumowania te koszty się pomnożą? Czy zadziała "hamulec" do 9 paczek włącznie jako jeden koszt?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tafazabrze, jeśli chodzi o "maksymalnie w paczce" dotyczy to jednej oferty - jeśli klient zakupi poprzez jedną ofertę 2 sztuki przedmiotu, a w paczce mieści się 1, Sprzedający może nadać 2 przesyłki.

Gdy chodzi o 2 różne oferty, w których będzie możliwość dodania do paczki maksymalnie jednej sztuki przedmiotu (gdzie w ustawieniach dostawy zaznaczono w "Sposobie obliczania kosztów dostawy" opcję "Klient zapłaci kwotę najdroższej/najniższej dostawy"), to będziesz mógł wygenerować jedną przesyłkę. System wyliczy wówczas najdroższą/najniższą kwotę dostawy z tych dwóch ofert wybranych przez Kupującego. Kupujący zapłaci raz.

Jeśli w ustawieniach dostawy w "Sposobie obliczania kosztów dostawy" wybierzesz sumowanie się kosztów, Kupujący zapłaci za maksymalną ilość sztuk w paczce indywidualnie - osobno za każdą dostawę. Będzie to dotyczyło wszystkich ofert. Przykładowo: gdy Kupujący wybierze dwie oferty, a każda z nich będzie miała ograniczenie maksymalnie jednej sztuki w paczce, to zapłaci on za 2 przesyłki. Koszt dostawy w tym przypadku wzrośnie dla Kupującego o ilość zakupionych produktów.

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania w tym zakresie, daj proszę znać. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

tafazabrze
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Jak rozumiem przy dwóch różnych artkułach i wersji sumowania się kosztów na pewno będą co najmniej dwa koszty. Kolejne mogą się pojawić jeśli dla któregoś z artykułów zostanie przekroczona "ilość w 1 paczce"?

Czy dobrze myślę? Zmieniłem ustawienia kosztów wysyłki. Dam znać gdy coś sprzedam w układzie towarów jak w pytaniu. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tafazabrze, tak 🙂 Jak masz ustawione sumowanie się dostaw, Kupujący może zakupić 2 produkty z 2 różnych ofert, a Ty masz możliwość utworzenia 2 przesyłek.

Natomiast jeśli Kupujący zakupi 3 produkty z 2 różnych ofert przy sumowaniu się dostaw, a maksymalna ilość w paczce zostanie przekroczona, to możesz utworzyć 3 przesyłki dla 1 zamówienia.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

tafazabrze
#8 Zapaleniec#

cytat:

"Jeśli w ustawieniach dostawy w "Sposobie obliczania kosztów dostawy" wybierzesz sumowanie się kosztów, Kupujący zapłaci za maksymalną ilość sztuk w paczce indywidualnie - osobno za każdą dostawę. Będzie to dotyczyło wszystkich ofert. Przykładowo: gdy Kupujący wybierze dwie oferty, a każda z nich będzie miała ograniczenie maksymalnie jednej sztuki w paczce, to zapłaci on za 2 przesyłki. Koszt dostawy w tym przypadku wzrośnie dla Kupującego o ilość zakupionych produktów."

Niestety sytuacja się powtarza. Mam ustawione sumowanie się kosztów. Gdy za pierwszym razem dla korka i kleju były różne cenniki - kosztem byłą jedna paczka. Nie zsumowało.

Zmieniłem i teraz korek i klej mają ten sam cennik. też nie zsumowało Nadal jest jedna paczka.

oznacz moderatorów