anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przyjęcie zwrotu.

Bussines_one
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedałem nowy zegarek 19 czerwca. Zegarek był nowy i fabrycznie sprawny, zakupiony w zalando i wystawiony na licytację. Pewna osoba wygrała licytację i ma problem o to iż w ogłoszeniu widniało pudełko w formie butli tlenowej (z zalando), a zalando wysłało w skórzanym opakowaniu. Klient chciał obniżki ceny za to iż inne pudełko = niższa wartość kolekcjonerska??. Tak naprawdę po opłaceniu prowizji zarobiłem może 50zł i nie mam z czego zwrócić, aby nie wyjść na zero to nie biznes. Napisałem mu ze może zwrócić na drugi dzień po wysłaniu zegarka. Zegarek przyszedł dzisiaj, z datą wysyłki wczoraj. W sobotę minęło 2 tygodnie, pudełko było otwarte, a zegarek prawdopodobnie noszony. Chcę wiedzieć co zrobić, klient mógł odesłał od razu zegarek, a on go poużywał i odesłał po terminie.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli oferta wprowadzała w błąd, inne pudełko, kupujący może zrobić zwrot na niezgodność z opisem, ale w terminie 14 dniowym tzn. 14 dni na zgłoszenie i 14 dni na odesłanie czyli 28dni przy zakupie konsumenckim, jeżeli sprzedałeś jako osoba prywatna nie musiałeś przyjmować zwrotów, ale jak się zgodziłeś, pomniejsz zwrot o zużycie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie, jeżeli jest niezgodność z opisem, kupujący może złożyć reklamację, ma na to znacznie więcej czasu, niż 14 dni.

14 dni ma na odstąpienie bez podania przyczyny.

Nie, jeśli to osoba prywatna nie może niczego potrącać za zużycie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Bussines_one To nie był żaden zwrot bez podania przyczyny, to była reklamacja. Kupujący ma prawo do reklamacji z rękojmi przez 2 lata i może żądać naprawy, wymiany, obniżenia ceny i zwrotu wszystkich kosztów, także kosztów odesłania. Towar ma być sprawny i zgodny z opisem zamieszczonym na Twojej aukcji, także ze zdjęciami. Nikogo nie interesuje, ile na tym zarobiłeś. Reklamację musisz rozpatrzyć i uznać lub odrzucić. Przy reklamacji pudełko może być otwarte,  a zegarek może może być noszony, przy zwrocie bez podania przyczyny także może. Teraz kupujący, jeśli odrzucisz reklamację, może, o ile ma słuszne zarzuty co do niezgodności z opisem, otworzyć Dyskusję i poprosić w niej o pomoc Allegro, może też wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. Jeżeli ją otrzyma, Allegro może (nie musi) żądać od Ciebie zwrotu kosztów, może też nałożyć ograniczenia na konto. Wiele będzie zależało od przebiegu Dyskusji, dowodów itp.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@Bussines_one 

"...Napisałem mu ze może zwrócić na drugi dzień po wysłaniu zegarka...."

Co odpowiedział kupujący i kiedy?

Jeśli w korespondensji masz, że poprosiłeś o zwrot i kupujący się zgodził, to był to zwrot a nie żadna reklamacja.

Z faktem, że zegarek był noszony nic nie ugrasz. Klient jeśli nie zgłosił reklamacji, to jej nie ma.

oznacz moderatorów