anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przyjęcie zwrotu.

Szymon62036226
#1 Nowicjusz#

Witam, 

Nie dawno sprzedałem mój poprzedni telefon, w opisie zaznaczyłem ze telefon nie chce przejść konfiguracji pisało coś o aktualizacji. Został zakupiony, kupujący twierdzi że jest uszkodzony po ekspertyzie w serwisie. Sprzedawałem jako osoba prywatna na Allegro Lokalnie. Mam pytanie czy jako sprzedający jestem zobowiązany przyjąć zwrot? Proszę o odpowiedz, będę wdzięczny. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@Szymon62036226 Tak, masz obowiązek przyjąć zwrot reklamowanego telefonu, ponieważ kupujący zgłasza Ci wady.

Nie masz obowiązku przyjmowania zwrotów bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Szymon62036226 
Jeżeli Kupujący wskaże wadę polegającą na niezgodności rzeczy z jej opisem w ofercie to masz obowiązek tę wadę usunąć (doprowadzić rzecz do zgodności z opisem), a w przypadku gdy jest to niemożliwe lub np. koszty przekroczyłyby wartość sprzedanej rzeczy - należy zwrócić środki Kupującemu.
Sam fakt, że telefon jest uszkodzony w sytuacji gdy był oferowany jako uszkodzony taką wadą jeszcze być nie musi. Zatajenie jednak faktycznego stanu telefonu (trywializowanie uszkodzeń w sytuacji gdy są one poważniejsze) - wadą jest.
Przy sprzedaży niekonsumenckiej (np. osoba prywatna -> osoba prywatna) Kupującemu nie przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy wynikające z prawa konsumenckiego (czyli np. z Art 27 UoPK)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów