anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytania na temat kosztów dostawy

roberto2_2008
#7 Wielbiciel#

Witam, mam kilka pytan. Mam sklep spozywczy i chce zaczac handlowac towarem spozywczym na allegro, ale mam problem z zaoferowaniem dostaw. Z tego co zrozumialem najbardziej oplaca mi sie skorzystac z wysylek za pomoca allegro np: allegro kurier dpd, dodam ze nie mam podpisanej zadnej umowy z przewoznikiem lub brokerem. Nie jestem w stanie okreslic ile paczek bede wysylal miesiecznie wiec wydaje mi sie ze z pomoca allegro bede mial najkorzystniejsze ceny. Mam kilka pytan:

- wysylajac przez allegro kurier dpd i allegro pocztex, paczke nadaje przez allegro, zanosze do punktu dpd lub na poczte i to wszystko? Co z etykieta? Za wysylke place dopiero na koncu miesiaca kiedy dostane fv od allegro?

- cena za dostawe ktora zaoferuje klientom korzystajac z allegro dostawy nie moze przekroczyc 12.99zl?

- co z inPostem? nie jest dostepny w allegro dostawy, musze podpisac z nimi umowe czy istnieje jakis inny       sposob?

- czy moze lepiej na poczatku skorzystac z wysylki z pomoca brokera? 

Prosze o rady, jestem poczatkujacy i troche przytloczony wszystkimi mozliwosciami, a chcialbym zeby bylo jak najkorzystniej dla mnie i dla klienta

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@roberto2_2008, etykietę uzyskasz po nadaniu przesyłki w naszym narzędziu Wysyłam z Allegro. Po nadaniu opłaty nalicza przewoźnik. Maksymalna cena za dostawę różni się w zależności od metody i przewoźnika - tu znajdziesz więcej na ten temat.

Do współpracy z InPostem podpisana umowa nie jest niezbędna. Bez umowy skorzystasz z Managera przesyłek. Pamiętaj tylko o powiązaniu konta z Allegro. Umowy potrzebujesz dopiero, gdy nadajesz przesyłki InPost przez Wysyłam z Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ty to wszystko najpierw przeczytaj, żebyś czasem nie był zdziwiony< Sprzedajesz już na Allegro czy jesteś"nowy"?

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
LEW433 Myślę, że jak by nie był nowy to nie miał by problemu z wysyłkami 😉
oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

"Witam, mam kilka pytan. Mam sklep spozywczy i chce zaczac handlowac towarem spozywczym na allegro...".

Spędź ze dwa tygodnie na wertowaniu tematów tutaj ( na Allegro Gadane ), nie zbawi Cię i zastanów się czy na pewno chcesz ( czy Ci się opłaci ) tu sprzedawać 😉

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@roberto2_2008 jakbyś miał hurtownię, to może sprzedaż na allegro miałaby sens, ale jak masz tylko sklep, to za drogi jesteś na allegro. Tu zaopatrują się sklepy 😁

oznacz moderatorów

roberto2_2008
#7 Wielbiciel#

Porównywalem ceny kilku produktów, wydaje mi sie ze jestem konkurencyjny, moj sklep nalezy do jednej z wiekszych sieci sklepowych i mam dostep do dosc atrakcyjnych cen, dodatkowo mam retro za zakup towaru, wiec po czesci zalezy mi tez na obrocie.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@roberto2_2008 do swoich cen dolicz jeszcze koszty prowizje, dopłaty do wysyłek, koszty pakowania, koszty zwrotów i reklamacji. To tylko podstawowe koszty sprzedaży na allegro. Musisz jeszcze wziąć pod uwagę koszty promowań, bo bez tego mała szansa na sprzedaż czegokolwiek. Tutaj sprzedają hurtownicy i dystrybutorzy, trudno przeskoczyć ich ceną.

oznacz moderatorów

roberto2_2008
#7 Wielbiciel#

Zdziwilem sie....... wiem ze to nie jest proste, bo wiadomo zarabianie nie jest latwe, zainspirowalem sie dalekim znajomym, mial sklep spozywczy 4 razy mniejszy niz ja, podczas pandemii zaczal handlowac tez na allegro, teraz sklep zamknąl i przerzucił sie na handel w internecie, nie nalezy do zadnej sieci, nie ma retro, nie ma cen zakontraktowanych przez siec.

Raczej watpie ze by mi powiedzial jak to robi, wiec go nie zapytam.

Dzieki za rady, juz mialem podpisac umowe z inpostem, ale jeszcze przemysle temat.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@roberto2_2008 nie musisz podpisywać umowy z inpostem jak sprzedajesz na allegro. Czas pandemii był doskonały dla sprzedaży internetowej. Porównaj sobie ceny produktów ze swojego sklepu z cenami na allegro, policz koszty sprzedaży i będziesz wiedział czy ci się oplaca.

oznacz moderatorów

roberto2_2008
#7 Wielbiciel#

Ale z tego co wiem, po podpisaniu umowy bede mial atrakcyjniejsze ceny wysylek dla klientów, nie wiem juz mam metlik w glowie. Odejmujac prowizje jeszcze bym na tym wyszedł, ale doliczajac promowanie nie ma to raczej sensu.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@roberto2_2008 Inpost nie da ci cen atrakcyjnejszych niż są na allegro. Sprzedając tutaj podpinasz się pod cenniki allegro. Jak dorobisz się smarta, to będziesz miał w ofercie darmowe dostawy. Oczywiście do każdej przesyłki sprzedawca dopłaca i to też trzeba uwzględnić w cenie towaru. 

oznacz moderatorów

roberto2_2008
#7 Wielbiciel#

To widocznie dalej czegos nie rozumiem, widze ze jest wysylka allegro dpd lub allegro pocztex i inne opcje, rozliczam sie za te wysylke z allegro pod koniec miesiaca, inposta nie ma w tych opcjach. Wczoraj rozmawialem z doradca z inpostu, mowila ze maja specjalna oferte dla sprzedawcow na allegro i jesli bede wysylal za posrednictwem allegro to nie bedzie mnie dotyczyc deklaracja 20 paczek miesiecznie. Sory ze tak mące, ale naczytalem sie o tych wysylkach tutaj i widze ze ludzie tez maja sporo watpliwosci, a opcji jest tutaj sporo i nie wiadomo co robic

oznacz moderatorów

roberto2_2008
#7 Wielbiciel#

Dobra widze ze sa allegro paczkomaty inpost, jeszcze chcialbym sie dowiedziec co do cennika: jesli ktos zamowi u mnie paczke np. powyzej 300zł paczkomatem, to allegro pobiera ode mnie 7.49zł zgodnie z cennikiem? a maksymalna cene dostawy jaka moge zaoferowac klientowi to 8.99zł?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@roberto2_2008 te cenniki o których piszesz dotyczą zamówień ze smartem, gdzie kupujący nie płaci za dostawę. W przypadku przesyłek, których koszt opłaca kupujący, ty płacisz prowizję od kosztu wysyłki. Jeżeli sprzedajesz produkt, za który płacisz 10% prowizji, to taki sam procent zapłacisz od kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów

roberto2_2008
#7 Wielbiciel#

Ok, to juz czytalem, ze jesli np. sprzedam produkt o wartosci 40zł za ktory jest naliczana prowizja np.10% to place allegro prowizje za ten produkt razem z zsumowana wysylka, ale na tym domyslam sie koszty wysylki sie nie koncza, jest gdzies dostepny cennik dla tych ktorzy wysylaja za pomoca allegro ale nie maja jeszcze smarta?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@roberto2_2008 w przypadku dostawy poza Smart! koszt wybranej przez kupującego dostawy jest dodawany do wartości zamówienia i od tej sumy pobierana jest prowizja (jej wysokość zależy od kategorii w jakiej była oferta). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów