anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie dot. sposobu naliczania prowijzji

Slippy
#2 Obserwator#

Witam wszystkich.

Właśnie zająłem się sprzedażą na allegro "na poważnie". Wystawiłem aukcje, wybrałem opcje promowania i tutaj zaczęły się pojawiać wątpliwości czy ustawiłem promowanie optymalnie w stosunku do skuteczność/cena. Chciałbym rozwiać też wątpliwości co do prowizji. Aktualnie po sprzedanym towarze w rozliczeniach pojawiają się takie pozycje:

Screen Shot 08-16-20 at 09.23 AM.png

 

Dotyczą one jednej transakcji. Podsumowując, jestem zwolniony z opłaty "prowizji od sprzedaży" na 3 miesiące ze względu na "Pakiet powitalny dla nowych firm". Widzimy też pozycję "Prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej". Rozumiem że płatność za promowanie występuje dwukrotnie: za możliwość promowania, oraz prowizję od sprzedaży promowanego produktu? A nawet trzykrotnie ponieważ za 3 miesiące dojdzie jeszcze standardowa prowizja od sprzedaży?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, po sprzedaży towaru w ofercie promowanej dochodzi dodatkowa prowizja w wysokości chyba 60% prowizji podstawowej.

 

8. Dla Ofert z opcjami dodatkowymi: "Wyróżnienie" i "Pakiet Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie" naliczana jest dodatkowa prowizja w wysokości 0,6 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Slippy Korzystaj póki możesz z czasem promocja się skończy i sam zobaczysz sens promowania ,wyróżniania i kto na tym zarabia

oznacz moderatorów

Pet-City
#8 Zapaleniec#

Promowanie kompletnie nie wpływa na ilość sprzedanych produktów.Kolejna pozbawiona sensu dodatkowa opłata. Płaciłem przez wiele miesięcy, wyłączyłem i nie odczułem żadnej różnicy w ilości sprzedanych produktów.

oznacz moderatorów