anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o komunikat przy próbie połączenia oferty z produktem

ZdrowoiZielono
#8 Zapaleniec#

Witam, próbując połączyć ofertę z produktem, po wpisaniu wymaganych parametrów (EAN, producent itp.) wyskakuje mi taki komunikat: Nie została podana propozycja wartości do wartości niejednoznacznej w parametrze 127768. Czy ktoś wie co to oznacza?

Dziękuje

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ZdrowoiZielono, dziękuję za Twoje zgłoszenie. Mam do Ciebie kilka pytań, które powinny pomóc wyjaśnić, z czego to wynika.

Mógłbyś załączyć tu zrzut ekranu, na którym widać komunikat, o którym mówisz? Czy próbujesz połączyć ofertę z produktem za pośrednictwem komputera czy aplikacji? Jeśli problem występuje na przeglądarce, czy możesz spróbować zrobić to samo z innej?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ZdrowoiZielono
#8 Zapaleniec#

Witam

Uzupełniłem parametr Marka (nie był wpisany) i teraz pokazuje komunikat że produkt ma innu EAN w katalogu (patrz załaczony screen)Screen-2-4-2021_22914_PM.png

 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Tak.... ja nie mogłem dodać produktu i powiązać z istniejącym bo ktoś wcześniej wprowadził kod EAN, produkt owszem ten sam, lecz producent: nieznany, kod producenta: nieznany.

Chciałem to prawidłowo wprowadzić i wystawić - niestety porażka.

oznacz moderatorów

rozik2
#11 Animator#

@AGD-SERVICEMiałem taki sam problem z produktami Baseus czy Ugreen. Jest na to sposób:

Wpisz EAN w tytule aukcji.

Wyszukaj i tak jak mówiłeś pewnie pokaże Ci się np. Lodówka Whirlpool, producent np. XYX, kod producenta: 123456.

Wybierz ten produkt, następnie wybierz ZMIEŃ i Usuń ten produkt z oferty.

Kliknij Powróć do formularza.

Będziesz miał wpisany EAN i masz możliwość Edycji.

 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ZdrowoiZielonomógłbyś jeszcze załączyć zrzuty ekranu całego formularza wystawiania przykładowej oferty z uzupełnionymi parametrami? Pozwoliłoby to na dokładniejszą weryfikację.

Wygląda na to, że produkt o danym kodzie EAN może mieć inną kategorię niż ta, w której wystawiasz ofertę. Możesz zgłosić błąd w podanym produkcie lub podesłać informacje, w jakiej kategorii powinien znaleźć się produkt o podanym parametrze oraz jakie dane powinien posiadać. Mogłabym wtedy przekazać te dane do zespołu, który je zweryfikuje. Istotnym jest, żeby kategoria produktu była odpowiednia.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

vivanti_pl
#2 Obserwator#

@mr_oma to co zrobić jak jeden produkt pasuje do różnych kategorii?

Na przykład deskorolki/hulajnogi są w "Dziecko - rowery i pojazdy - hulajnogi" jak również w kategorii "Sport i turystyka - Skating, slackline - Hulajnogi". Wprowadzając produkt z EAN do jednej kategori nie można zrobić produktyzacji w innej.

Albo produkt taki jak "Gwizdek sportowy", pasuje do wielu kategori/sportów a produktyzacje można zrobić tylko to jednej.

Kiedyś produktyzacja nie była zablokowana do jednej kategori, nie rozumiem tej zmiany.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@vivanti_pl Spróbuj zmienić nieco nazwę, widziałem tu 2 identyczne produkty w różnych kategoriach ale miały nieco różne nazwy 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

vivanti_pl
#2 Obserwator#

@ZibiK30 można wprowadzić aukcje tego same produktu w różnych kategoriach bez problemu nawet z tą samą nazwą ale połączyć z produktem (produktyzacja) można tylko dla jednej kategori. Jeszcze w grudniu nie było takiego problemu pamiętam.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@vivanti_pl Spoko, sorki, źle zrozumiałem widocznie 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ZdrowoiZielono
#8 Zapaleniec#

Właśnie taki problem spotkałem.

Czy Allegro przewiduje że 1 produkt (EAN) = 1 kategoria

Ja wystawiam ten sam produkt w kilku kategoriach np. sprzedając zielone prezenty wystawiam je w dzile Dom i Ogród ale również w Zdrowie .

I co teraz?

oznacz moderatorów