anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o rachunek i rozliczenia dla kupujących

MAMY ROZWIĄZANIE!
ZABAWOWO66
#7 Wielbiciel#

Witam posiadam dzialalność i sprzedaje na allegro i nigdy nie wystawiałem faktury ani rachunku bo Ksiegowa powiedziała ze nie musze. Jednak nie kiedy klient prosi o rachunek zawsze wtedy pisze ze niestety nie wystawiam. chciałbym nie dowiedzieć czy może jest taka opcja na allegro żebym mogł wysyłać potwierdzenie ze swoim nipem żeby klient mogl sobie np zrobić koszt. pozdrawiam

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
LEW433
#21 Demiurg#

A niby jaki koszt może sobie zrobić kupujący?

oznacz moderatorów
ZABAWOWO66
#7 Wielbiciel#

Tak napisałem to jest nie ważne nie o to pytałem..

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ZABAWOWO66 To musisz mu wystawić FV, sprzedajesz, handlujesz a nie wiesz tego, dlatego tak odpisałem, sądziłem że zaskoczysz. Przepraszam.

oznacz moderatorów
ZABAWOWO66
#7 Wielbiciel#

ok

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ZABAWOWO66 Jak najszybciej zmień księgową, bo ta co Ci daje takie rady nie zasługuje na swoje wynagrodzenie. Żeby klient mógł cokolwiek wrzucić w koszty to musi dostać f-re lub paragon, ale z jego NIP-em. Jeżeli prowadzisz JDG to powinieneś na życzenie klienta wystawić f-rę. To nie może być żadne potwierdzenie tylko f-ra z pełnymi danymi Twoimi i klienta. Inny dokument można użyć tylko w wiadomym celu. ( jak zabraknie dedykowanego papieru)

oznacz moderatorów
ZABAWOWO66
#7 Wielbiciel#

dzięki

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ZABAWOWO66 może księgowej chodziło o to że nie musisz wystawać paragonów ? bo jak masz tylko sprzedaż internetową i wszystko idzie na konto to nie trzeba ( chodź są wyjątki że trzeba posiadać kasę od pierwszej sprzedaży ) ale to nie zwalnia Cię z obowiązku wystawienia rachunku jak nie jesteś Vatowcem lub faktury Vat na żądanie kupującego, podszkol księgową 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ZABAWOWO66
#7 Wielbiciel#

dziękuję ale czy allegro ma taka opcje żeby generować faktury i rachunki?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ZABAWOWO66 nie ma, ale są darmowe proste programy do wystawiania kilku rachunków - faktur w roku 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Tu masz darmowy program do faktur/rachunków dla 3 dokumentów miesięcznie, inaczej opłata 12,5zł. za miesiąc, o tyle wygodny, że sam importuje wszystkie dane z allegro i wystawia dokument.

Program do faktur - prosty program do fakturowania online | ifirma.pl

 

oznacz moderatorów
ZABAWOWO66
#7 Wielbiciel#

dzięki wielkie za pomoc pozdrawiam

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Nawet jeśli jesteś zwolniony z obowiązku płacenia VAT, to fakturę na żądanie kupującego musisz wystawić, wówczas bez VAT (kiedyś zwane rachunkami). 

Wystawione faktury przekazujesz księgowej np. wraz z innymi dokumentami na podstawie których dokonujecie ewidencji. 

oznacz moderatorów
ZABAWOWO66
#7 Wielbiciel#

dzięki

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ZABAWOWO66 A jak chcesz więcej faktur to poszukaj w guglu "Faktury express". Tylko tam wszystkie dane wprowadzasz sam, za to masz magazyn i nieograniczona liczbę faktur. Program jest bezpłatny chyba  do wersji 7 i regularnie aktualizowany za darmo. I jest prosty.

oznacz moderatorów
Client:104919271
#2 Obserwator#

Do wystawiania faktur nie potrzeba księgowych, do tego wystarczą programy które samemu się obsługuje. Taki program można bezpośrednio połączyć z twoim kotem z allegro dzięki czemu generuje i wysyła wszystko automatycznie. taką opcje ma np. faktura.pl.

oznacz moderatorów