anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o zwrot towaru

ald-mar1
#9 Pomysłodawca#

Witam ostatnim czasem są nagminne zwroty towarów w ostatnim dniu kiedy to kupujący może odstąpić od umowy, zakupują przedmioty o przeróżnych gabarytach otrzymują faktury vat a później zwracają towar bo im nie pasuje. przedmiot jest wystawiony wraz z numerem fabrycznym oraz modelem, wiec w jakim celu ktoś kupuje rzecz która mu nie pasuje , albo kupuje komplet chłodnic z wentylatorami i po 11 dniach zgłasza zwrot zakup zakup przez pomyłkę, to czyste eldorado 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ald-mar1, w przypadku zakupu konsumenckiego kupującemu przysługuje prawo do odstąpienia od zawartej umowy. Kupujący ma wtedy minimum 14 dni na poinformowanie o odstąpieniu. Po zgłoszeniu zwrotu w wymaganym terminie, ma on również 14 dni kalendarzowych na odesłanie przedmiotu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ald-mar1
#9 Pomysłodawca#

tak ja to rozumiem, lecz kupujący dokonuje zakupu konkretnej rzeczy i to mnie zastanawia.

przecież wiem sam po sobie jest mi cos potrzebne to to kupuje i temat załatwiony jeśli wszystko jest jak w opisie i się zgadza to jaki cel jest towar zwracać 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@ald-mar1 
jeśli wszystko jest jak w opisie i się zgadza to jaki cel jest towar zwracać 

Bo można.
W przypadku zakupu konsumenckiego - jest takie prawo.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ald-mar1 Kupujący ma takie prawo. Nic chce zwrotów, nie sprzedawaj wysyłkowo. 

oznacz moderatorów

ald-mar1
#9 Pomysłodawca#

a już nad tym myślałem tylko jednak nie można się zamknąć i nie wysyłać towaru bo to jest cofanie się wstecz , ale w prosty sposób udało mi się pozbawić kupującego możliwości dokonania oceny kosztów dostawy, paczkę wysyłam za 23 zł a kupujący ocenia wysyłkę na 4 gwiazdki bo za droga wysyłka ale kupując widzi koszt dostawy i je akceptuje, to teraz wysyłke mam darmową a koszty wysyłki doliczam do części i teraz mam już koniec problemu z tą oceną 

oznacz moderatorów