anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rabat transakcyjny - jak odwołać się od decyzji?

Vincii7
#8 Zapaleniec#

Niestety ale Allegro usuwa posty które są dla niej niewygodne. „Rabat transakcyjny” gdy do transakcji nie dojdzie lub jest anulowana przechodzi procentowo na rzecz Allegro to po prostu lichwa i nabijanie kasy na ludzkich błędach Sprawa dla UOKIK

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

Zgłosiłeś już ? 

Przecież jest przyznawany w 10 letniej karierze jako sprzedawca zawsze dostawałem, czasem trzeba się odwołać jak klient nie potwierdzi ale zawsze dostawałem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vincii7

Naliczanie prowizji od sprzedaży od niezawartych umów (po ustawowym odstąpieniu od umowy), jest przede wszystkim niezgodne z punktem 1. załącznika nr 4. do regulaminu, część III. "Prowizja od sprzedaży naliczana jest każdorazowo w chwili zawarcia umowy w ramach przeprowadzonej Transakcji." Zgodnie z ustawą konsumencką po odstąpieniu od umowy, ta jest uznana za niezawartą, a więc nie ma takiej "chwili". Mimo to prowizję są naliczane.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

czyli Allegro łamie własne przepisy, czyt. tak naprawdę nie trzeba się odwoływać i prosić o zwrot, ponieważ oni muszą zrobić to automatycznie, zgodnie z regulaminem nie mają możliwości tej opłaty wymusić 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Usług ze strony allegro została wykonana a tu nie można odstąpić od umowy 😞

@xyz96 w moim wypadku nie występuję w relacji z allegro jako konsument tylko firma - firma 

Po za tym akceptuję regulamin portalu na który się loguję i sprzedaję 🙂

1. załącznika nr 4. do regulaminu, część III. "Prowizja od sprzedaży naliczana jest każdorazowo w chwili zawarcia umowy w ramach przeprowadzonej Transakcji."

Allegro daje mi możliwość wystąpienia o zwrot prowizji jak transakcja nie dojdzie do skutku, i ją zawsze dostaję 😄

Nie za bardzo rozumiem co w tym wypadku ma regulamin allegro do ustawy konsumenckiej 🙂

Zgodnie z ustawą konsumencką po odstąpieniu od umowy, ta jest uznana za niezawartą, a więc nie ma takiej "chwili". Mimo to prowizję są naliczane.

Dam Ci do myślenia skoro tak jest to czemu mam oddawać klientowi za przesyłkę jak klient odstąpi od umowy, umowa nie zawarta a mimo to za kuriera mi naliczają 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 

Nie ma znaczenia, że nie występujesz względem Allegro jako konsument. Znaczenie ma to, że gdy Twój klient-konsument odstąpi od umowy z Tobą, umowa w świetle prawa jest niezawarta, a Allegro mimo to naliczy Ci prowizję od niezawartej umowy, pomimo że samo informuje, iż nalicza prowizję w chwili zawarcia umowy. Po odstąpieniu konsumenckim nie ma umowy, nie ma tej chwili. To nie jest umowa zawarta i rozwiązana, tylko niezawarta. Czaisz różnicę? 🙂 Nawet Allegro tego nie załapało, dlatego postępuje niezgodnie z własnym regulaminem.

Za przesyłkę po odstąpieniu od umowy musisz oddać, bo tak stanowi ustawa konsumencka. Ty płacisz za wysyłkę, a konsument za odsyłkę, a umowa jest niezawarta.Wszystko się wzajemnie znosi.

oznacz moderatorów

Vincii7
#8 Zapaleniec#

W tym przypadku Allegro dostrzegło problem między transakcja między powiązanymi kontami , zamiast zablokować konto zrobić bana naliczona prowizje od transakcji niebyłej karzą zapłacić to jest lichwa i można takim postępowaniem zainteresować UOKIK

oznacz moderatorów

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Możesz napisać jak sprawa się skończyła. Jestem w tej samej sytuacji. Ponad 13000 zł do zapłacenia

oznacz moderatorów

Vincii7
#8 Zapaleniec#

Nie masz racji jeżeli umowa jest niezawartą,niebyła,anulowana i nie może być zrealizowana bo ma wady osoba trzecia w tym przypadku Allegro nie może czerpać z tego korzyści tak mówi KC. W Polsce obowiązuje jeszcze prawo a nie ich regulamin gdzie możesz napisać wszystko.Allegro często powołuje się na „czynność dla pozoru” tym samym nie zwracając prowizji staje się pod przykrywka pozoru beneficjentem nieważnej transakcji wg mnie sprawa do wygrania w każdym sądzie 🙂 To nie jest zgodne z prawem w Polsce !

oznacz moderatorów