anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raporty miesięczne na kasie fiskalnej

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

Witam,

od stycznia sprzedaję wyroby z drewna, w kwietniu musiałem zakupić kasę ponieważ przekroczyłem kwotę wolną od podatku i mam problem z raportami na kasie albo coś źle robię:/

31.05 wydrukowałem ostatni paragon, 01.06 przed wydrukowaniem paragonów wydrukowałem raport dzienny oraz miesięczny(za maj) jednak na raporcie miesięcznym nie jest wliczony ten 31.05, natomiast wliczyło mi 30.04(czyli raport miesięczny za maj wygląda od 30.04 do 30.5) czyli tak jakby ostatni dzień poprzedniego miesiąca przenosiło mi do kolejnego miesiąca na raporcie, poratuje jakaś dobra duszyczka poradą bo nie wiem co źle robię?:/

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

No raport za maj to powinieneś wykonać na koniec miesiąca a nie na początku następnego.

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

@mwmonety ale chyba jeśli nie upłynie pełen miesiąc to jedynie będę mógł wykonać raport okresowy a nie  miesięczny?

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Liczy się data wydrukowania raportu dobowego, czyli ten za 31 maj wydrukowany 01 czerwca wejdzie do sumy przychodów w raporcie miesięcznym za czerwiec, który wydrukujesz sobie w lipcu.

 

Staraj się ustalić pewien schemat, albo drukuj codziennie wieczorem raport dobowy, albo codziennie rano przed rozpoczęciem pracy.

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

i raportu dziennego za ostatni dzień miesiąca też nie wykonam zanim on nie upłynie?

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

zbyniek16081996 dokładnie tak jak napisał Ci TATLOK

Raport miesięczny to suma raportów dziennych. Musisz wyrobić sobie schemat drukowania raportu dziennego i tak robić codziennie. Raport dzienny wg mnie najlepiej zrobić na koniec dnia pracy, czyli kończysz pracę np. o 21.00 to robisz raport, kończysz pracę o 14.00 robisz raport itd.  Unikałbym robienia raportów po 24.00... bo będą sytuacje taki jak opisujesz. O ile zrobienie raportu po 24.00 w trakcie trwania miesiąca nie wpływa to na podatek to o tyle już jeżeli raport dzienny za 31.05 zrobisz 01.06 to za ten jeden dzień nie masz ujętych na raporcie miesięcznym przychodów za maj, tym samym zmienia wysokość podatku PIT5 i VAT7 za maj.

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

A jak np ostatni raport dzienny wykonam 31 to raport miesięczny mogę normalnie zrobić 1 kolejnego miesiąca?

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Tak.

oznacz moderatorów