anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Realizacja usług

Gift_Games
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie związane z realizacją konkretnych usług na allegro. Jeśli na przykład oferuje namalowanie obrazu danej osoby i pobieram za to opłatę, czy tam osoba wg. regulaminu i praw konsumenta może poprosić o zwrot pieniędzy w momencie, kiedy jestem już w trakcie realizowania usługi (malowania tego obrazu). Zależy mi na tym, aby dowiedzieć się jak regulamin allegro chroni usługodawców, którzy nie mogą przecież przyjąć zwrotu pieniędzy w momencie, kiedy jest realizowana usługa, a nie produkt. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Z rzeczy wykonywanych na zamówienie nie można zrezygnować. Można je tylko reklamować. Przyczyną reklamacji może być np. niezgodność z opisem lub przekroczenie terminu realizacji zlecenia. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gift_Games Tak, może odstąpić od umowy i zrezygnować z usługi. Nie może zrezygnować tylko wtedy, gdy usługa została wykonana w całości za zgodą kupującego.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
oznacz moderatorów

Gift_Games
#7 Wielbiciel#

Załóżmy, że klient wykupił usługę namalowania obrazu za 100zł i ten ma dojść w 10 dni. 

Co jeśli usługodawca przystąpił już do realizacji usługi, czyli te potencjalne 100zł wykorzystał na farby itd., a kosnument w 5 dni jednak uznaje, że nie chce obrazu. 

Co powinno być zawarte w opisie produktu, aby chronić usługodawcę przed taką stratą?

oznacz moderatorów