anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja etui na telefon po 18 miesiacach

Manka54321
#8 Zapaleniec#
  • Witam. Jestem prywatnym sprzedawca. Poltora roku temu czlowiek zamowil u mnie 3sztuki etui na laczna wartość 40zl(aby miec darmową dostawę). Jak tylko dostal przesyłkę odrazu wystawił mi komentarz negatywny, oraz ze zwraca dwa przedmioty. Pieniądze za te dwa pokrowce zwrocilam. Nastepnego dnia zwraca sie z reklamacją odnosnie tego trzeciego etui(za 7zl, co sobue zostawił), ze żąda zwrotu 50%ceny, czyli zeby mu odeslac 3,5zl zl za to ze nie bylo jakieś instrukcji. Zalozyl dyskusje, poprosiłam allegro o interwencję. Allegro zakonczylo dyskusje i napisali temu kupujacemu jakąś wiadomość prywatna zeby wiecej nie pisal do mnie wiadomosci prywatnych. Teraz po 18 miesiącach napisal mi wiadomosc ze reklamuje to etui bo sie poluzowalo. Żąda wymiany na nowy w ciagu 7 dni. Napisalam że ok, rozpatrze reklamację, tylko proszę o przesłanie tego przedmiotu na moj adres. Narazie jest cisza, jutro minie 7dni odkąd napisal wiadomość. Naturalnie tego etui nie przyslal. Jak mam sie zachować w tej sytuacji? Co mam zrobić. Odrazu mowie ze pieniędzy mu nie zwrócę bo to jest zwykly naciagacz. Nie chodzi o kwote tylko o jakies zasady. Probowalam do niego dzwonic, to nie odbiera i na dodatek musial cos do allegro napisac ze go nekam i strasze, bo od nich takie ostrzezenie dostalam. 
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

az1rael
#21 Demiurg#

@Manka54321 @Zakup wedlug starych przepisow po roku kupujacy ma udowodnic ze wada byla w przedmiocie w momencie zakupu, bez odeslania na reklamacje towaru odrzucic terminowo przed uplywem 14dni z powodu nieprzyslania przedmiotu do ekspertyzy reklamacyjnej. Czekalbym na przyslanie nie ma towaru 14dnia odpisuję że reklamacja odrzucona z powodu nieodeslania reklamowanego przedmiotu do ekspertyzy reklamacyjnej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Manka54321 Musisz ją rozpatrzyć w ciągu 14dni, odpisz że odrzucać ze względu na brak odesłania towaru.

oznacz moderatorów