anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja kupującego - czy powinienem ją uznać?

Pandrodor213
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich. Mam problem

Parę dni temu sprzedałem zestaw w którego skład wchodziło:

1. konsola

2. 2 pady do grania

3. pistolet-kontroler do grania

4- zasilacz

5. Kabel do podłączenia do tv

 

Po otrzymaniu paczki kupujący stwierdził że:

1. zasilacz jest inny niż na foto w ogłoszeniu

2. pad nr 2 miał reperowaną końcówkę czego nie było widać na foto

3. pistolet uległ uszkodzeniu podczas transportu

4. pad nr 1 w ogóle nie działa

 

I teraz jak ja się do tego ustosunkowałem:

1. Z uwagi na to że zasilacz, który miałem docelowo wysłać okazał się już wcześniej sprzedany to wysłałem facetowi inny lepszy jakościowo i droższy zasilacz

2. padów miałem kilka i mogłem przez przypadek wysłać mu ten z reperowaną końcówką

3. pistolet faktycznie był słabo zabezpieczony w paczce

4.pad nr 1 działał na 100% kiedy go wysyłałem.

 

No i facet założył spór na allegro.

Wytłumaczyłem mu wszystko tak jak wyżej w ogłoszeniu i zaproponowałem mu zwrot towaru w całości. On jednak stwierdził że nie zgadza się na zwrot i chce zwrotu części gotówki. Ta część jest bardzo duża bo zestaw kosztował 350 zł a on chce 270 zł zwrotu. Nie wiem co mam teraz zrobić. Myślę że skoro koleś nie chce zwrotu to po prostu chce mnie wygrzmocić na hajs. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co w takiej sprawie dalej robić? Z góry dziękuje za pomoc.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Pandrodor213 Myślę ze powinieneś uznać reklamacje, zbyt wiele niespodziewanych okoliczności zaistniało 😄 Jedynie do czego by,m się doczepił to do tego uszkodzenia podczas transportu? Skąd to wiadomo? była jakaś reklamacja do firmy kurierskiej, jakieś zgłoszenie, spisanie protokołu uszkodzeń? Ale skoro sam twierdzisz, ze słabo go zabezpieczyłeś to chyba wiesz co piszesz 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Pandrodor213 

1. Z uwagi na to że zasilacz, który miałem docelowo wysłać okazał się już wcześniej sprzedany to wysłałem facetowi inny lepszy jakościowo i droższy zasilacz

2. padów miałem kilka i mogłem przez przypadek wysłać mu ten z reperowaną końcówką

3. pistolet faktycznie był słabo zabezpieczony w paczce

🤣🤣

Może przez przypadek wysłałeś też zepsuty pad nr 1. Zastanów się dobrze 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pandrodor213 W Dyskusji napisz, że uznajesz jego reklamację i prosisz o odesłanie towaru, po czym oddasz całą wpłatę + koszty odesłania. Takie są zasady reklamacji. Nie musisz się godzić na tak dużą obniżkę ceny. Jeśli to napiszesz, kupujący raczej nie otrzyma rekompensaty z Programu Ochrony Kupujących i Allegro nie powinno mieć do ciebie żadnych pretensji.

oznacz moderatorów

Pandrodor213
#7 Wielbiciel#

dziękuje za odpowiedź. Tak mu napisałem, zobaczę co odpisze.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dokładnie odpisał Ci xyz96 - chociaż nie tak w 100% się z tym zgodzę. Nie podałeś powodu założenia sporu i żądania kupującego - więc w tym przypadku ostrożnie podchodź do wypowiedzi xyz96 - zanim odpiszesz jak on Ci radzi, to dokładnie przeczytaj żądania kupującego. Sam przyznajesz, że też "zawaliłeś" sprawę. Jednak żądanie kupującego o taką obniżkę jest bezzasadne. Proponując odesłanie towaru zwróć uwagę na koszty odesłania przez kupującego - może on wybrać nawet kuriera za 40 zł - miej to na uwadze.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@maxr01 Z małym ale, musi wybrać wysyłkę, z najmniejszym możliwym kosztem którym równocześnie w bezpieczny i dogodny sposób zostanie dostarczona przesyłka 😉

Aczkolwiek w rzeczywistości może wybrać sobie wysyłkę samolotem lub promem kosmicznym i potem różnicę od takiej w/w pokryje z własnej kieszeni, były już wyroki z tą kwestią miedzy innymi  😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 ma rację

oznacz moderatorów