anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozłożenie zaległości wobec allegro na raty

leccore
#8 Zapaleniec#

Czy jest możliwość rozłożenia na raty zaległości na saldzie allegro w kwocie około 350zł, tak aby odblokowana była możliwość sprzedaży i jednocześnie ustalony termin spłaty zaległości np. na 3 raty?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

LEW433
#21 Demiurg#

@leccore Ustal to z Allegro, tu nikt nie ma takiej władzy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@leccore żeby odblokowali musisz wyzerować, zaległość i bieżące płatności 😞  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@leccore Nie ma takiej możliwości.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Hej @leccoreTwoją zaległość możesz skonsultować z firmą Intrum, która ją obsługuje. Masz możliwość kontaktu telefonicznego: 22 576 61 26 lub mailowego: kontakt@intrum.pl lub allegro@intrum.pl.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@leccore absolutnie zignoruj co napisał @mr_oma 

zapłać zaległość bezpośrednio allegro

a nie jakiejś firmie windykacyjnej

nie rozmawiaj z nią o płatności, nie uznawaj długu bo jak tego nie zapłacisz skończysz w sądzie

gdzie przegrasz sprawę

@mr_oma zdefiniuj co znaczy obsługa długu wobec allegro przez firmę Intrum

gdzie w regulaminie allegro jest napisane że długi wobec allegro obsługuje Intrum

@xyz96 a z butów wyskoczyłem jak przeczytałem wpis @mr_oma 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RED, myślę, że Twoja wskazówka, aby zignorować radę moderatora, w żadnym stopniu nie pomoże @leccore. Firma windykacyjna przejęła dług Kupującego, my jako Allegro już go nie obsługujemy. Dlatego @leccore powinien skontaktować się firmą Intrum drogą, którą wskazałam.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

leccore
#8 Zapaleniec#

Skoro firma odkupiła od Allegro dług to ja jestem dłużnikiem Allegro czy firmy intrum?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@leccore, tak jak mówiłam wcześniej - firma windykacyjna przejęła Twój dług, więc obecnie jesteś dłużnikiem firmy Intrum.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mr_oma czyli sprzedaliście dług i macie kasę która zalegał @leccore i możecie mu odblokować konto 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

leccore
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak, w takim razie dlaczego mam zablokowaną sprzedaż skoro nie jestem Waszym dłużnikiem?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@leccoreniestety sprawa nie jest tak prosta do rozwiązania, jak wskazujesz. Gdy uregulujesz zaległości wobec firmy Intrum, daj proszę znać, zweryfikujemy tę sprawę ponownie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

No, warto prześledzić regulamin Allegro w tym względzie, a nóż coś się znajdzie. W końcu każdy go zaakceptował, a nikt nie przeczytał w całości, łącznie z ciągłymi zmianami i aktualizacjami. Swoją drogą, 350 zł to przecież nie majątek - dlaczego tak długo z tym zwlekałeś? Płatność na All jest odroczona, do 14-go następnego m-ca. Czyli już masz 14 dni do zapłaty za cały ubiegły miesiąc. Dodatkowo, możesz FV opłacić do końca miesiąca - czyli to dodatkowe ponad 14 dni. A to już jest od 30-60 dni od możliwości powstania pierwszych zobowiązań wobec Allegro. Po upływie miesiąca od daty wystawienia FV Allegro blokuje możliwość wystawiania i wznawiania aukcji. Czyli to kolejne min. 10 dni. Nie wiem, co się dzieje po tym okresie, nie wiem jak długo trwa Twoje zobowiązanie, że serwis zdecydował się na sprzedaż Twojego długu - nic o tym nie napisałeś. Myślę, że to chyba spory "kawałek" czasu. Zwykle jestem przeciw większości działań serwisu, lecz w tym przypadku trudno im się dziwić. Sprawa jest przecież nader jasna - ze zobowiązań trzeba się wywiązywać, długi trzeba spłacać. Przecież to jest podstawa.

oznacz moderatorów

leccore
#8 Zapaleniec#

W sprawie chodzi o to, że Allegro naliczyło prowizje od sprzedaży mimo, ze kupujący zwrócił towar - jest potwierdzenie nadania zwrotnej paczki przez co zakup został unieważniony jednak Allegro twierdzi że mimo tego prowizja się należy. Sytuacja miała miejsce 3 lata temu i od tego czasu czekam, aż złożą pozew do sądu, żeby udowodnić, że do sprzedaży nie doszło i powołać na świadka kupującego jednak od trzech lat cisza w tej sprawie... 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

A widzisz... to sporo już wyjaśnia. Myślę, że tu chyba nikt Ci nie pomoże w tej sprawie, prędzej jakiś prawnik.

Pewnie toczyłeś już sporo dyskusji w tym temacie z All, więc zapewne wiesz, że odpowiedzi udzielają różni pracownicy. Decyzja podjęta przez jednego pracownika All, choćby była błędna, jest konsekwentnie potwierdzana przez innych pracowników w kolejnych udzielanych odpowiedziach. Będą brnąć "w zaparte", a nikt nie przyzna się, że pracownik Allegro podjął błędną decyzję, choćby niezgodną z regulaminem - to już wiem z własnego doświadczenia.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@leccore czy zwróciłeś Kupującemu pieniądze i czy posiadasz potwierdzenie dokonania tego zwrotu? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

leccore
#8 Zapaleniec#

Tak posiadam potwierdzenie 

oznacz moderatorów

leccore
#8 Zapaleniec#

Czekałbym nadal na rozwiązanie tej sprawy, ale dokonałem zakupu nowego telefonu przez Allegro za prawie 3000zł z płatnością przez Allegro i w czasie oczekiwania na dostawę Allegro zawiesiło temu sprzedającemu konto a ja pozostałem bez telefonu i bez zwrotu środków. Próbując skorzystać z programu ochrony kupujących wyświetla komunikat o braku możliwości (zaległość wobec Allegro)

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@leccore przekazałam Twoją sprawę odpowiednim działom. W sprawie prowizji prześlij proszę ponownie potwierdzenie zwrotu środków oraz odstąpienie Kupującego od umowy. Jeżeli chodzi o możliwość skorzystania z POK, tak jak informowaliśmy w mailu, zajmujemy się tą sprawą, gdy tylko uzyskamy informacje zwrotne damy znać.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@leccore a czy przesłałeś to potwierdzenie kiedy ubiegałeś się o zwrot prowizji?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów