anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Roznica w sprzedazy pomiedzy allegro lokalnie a allegro

OdkurzoneSkarby
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry,

Mam pytanie, powracam na Allegro po prawie 5 latach i oczywiście nie poznaję tego portalu.

W sumie o ile jeszcze dwa temu wydawało mi się, podglądając działania portalu, że jest wszystko super i portal rozwija się w dobrym kierunku, tak Teraz na przykład pojawiło się Allegro lokalnie które w ogóle jest dla mnie istna  rewolucją. Nie wiem jednak czy pozytywna. Zauważyłem podczas prób sprzedaży, ze głównie schodzą mi tam przedmioty bardzo unikalne, które wystawiam w stosunkowo niskiej cenie. Natomiast przedmioty dostępne w miarę  na Allegro [glownym] nie są przedmiotem zainteresowania, nawet mimo niższej ceny niż ma  konkurencja. Zastanawiam się, na ile w ogóle ktoś tutaj szukający "popularnych przedmiotów", zerka na to, co jest na Allegro lokalnie. Na ile wystawianie powiedzmy książki, ktora występuje na Allegro zwykłym nawet, nawet w niższej cenie, jest pozbawione sensu bo ludzie i tak preferują zaufanie do Allegro a nie na Allegro lokalnie?

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością AL ma mniejszą wiarygodność niż zwykle, ja osobiście bardzo rzadko tam spoglądam, mało kupuje od prywatnych ponieważ taki zakup może wiązać się z problemami(takie mam doświadczenie), oczywiście zakup przez Allegro jest "gwarancją bezpiecznych zakupów".

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Nie trzeba specjalnie zaglądać na Allegro Lokalnie, wyszukiwarka pokazuje oferty z obu miejsc Allegro i Allegro Lokalnie (takie oferty są opisane ze pochodzą z "Allegro Lokalnie").

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Myślę, że częściowym problemem jest wyświetlanie aukcji i te ich kretyńskie statystyki konta. Konto zwykłe na głównym allegro mające średnio kilka pozytywnych komentarzy miesięcznie będzie miało te 400-600 pkt. Nie ma szans z gigantami mającymi lepsze statystyki, bo biorą udział w dziwnych kampaniach, ganiają z każdą paczką w ciągu 5 minut do punktu wysyłkowego i przyjmują 80% zwrotów, bo muszą. A normalny człowiek nieraz woli zrezygnować w ogóle ze smarta niż się bawić w wypożyczalnie. Allegro główne jest bardzo nie uczciwe wyświetlaniu ofert. Wystarczy, ze jeden klient da małemu kontu tylko 1 gwiazdkę, bo biedny miał krzywdę płacąc za paczkomat 8.99zł i nagle statystyki konta zmieniają się na -2000 pkt i wyświetlanie aukcji na samym końcu....

oznacz moderatorów