anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem przedmiot, ale kupujący nie opłacił zamówienia, co teraz?

Deviee
#7 Wielbiciel#

Przedmiot został wysłany i sprzedawca go odebrał jednak nie potrwierdził płatności w allegro i na moje allegro finanse pieniądze wciąż nie wpłynęły. Na wiadomości nie odpowiada. Jakie kroki należy podjąć w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

konto zamknięte
Nie dotyczy

Rozpocznij dyskusję ze sprzedającym i poproś w dyskusji pracownika Allegro o pomoc.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

rozpocznij od dyskusji , a następnie POK

oznacz moderatorów

filatelista_2007
#10 Popularyzator#

Ale ty wysłałeś przedmiot w ramach zwrotu/reklamacji do sprzedawcy i sprzedawca nie chce oddać pieniędzy? Czy to ty byłeś sprzedawcą i nie "sprzedawca" odebrał przedmiot a kupujący - tak by wynikało z kategorii tego posta. 

oznacz moderatorów

Deviee
#7 Wielbiciel#

Ja byłem sprzedającym [Nóż na steam]. image_2020-10-23_123326.png

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No tak, typowe wyłudzenie. Nigdy nie wysyłaj niczego bez wpłaty. Teraz wyślij wezwanie do zapłaty i zgłoś sprawę na policję.

oznacz moderatorów

Deviee
#7 Wielbiciel#

Jak mam wysłać wezwanie do zapłaty w momencie w którym jedyną daną jaką mam jest jej nazwa użytwownika?

oznacz moderatorów

filatelista_2007
#10 Popularyzator#

Obawiam się, że ciężko będzie cokolwiek zrobić. Patrząc na liczbę podobnych oszustw i prób oszustwa, zapewne stoi za tym wszystkim osoba lub grupa osób, która konta robi na słupa i jakiekolwiek wezwania na policje ma głęboko w... Niemniej na pewno warto próbować odzyskać swoją własność.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Deviee Wysłałeś przedmiot przed zapłatą? Wyślij mu mailem wezwanie do zapłaty i napisz w nim, że w przeciwnym przypadku zgłosisz sprawę wyłudzenia na policję. Wyznacz termin zapłaty. Jeżeli nie zapłaci, zgłoś sprawę na policję. Czasem jeden telefon, jedno pismo z komisariatu do kupującego wystarcza aby dokonał zapłaty.

oznacz moderatorów

Deviee
#7 Wielbiciel#

Skąd mam wziąć jej mail?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie masz nic, żadnego potwierdzenia zakupu, żadnych danych? Jak się kontaktowałeś? Gdzie wysłałeś?

oznacz moderatorów

Deviee
#7 Wielbiciel#

Wysłem przedmiot na steam a na allegro lokalnie prowadziłem konwersajcę w wiadomościach.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Generacja Z, to pokolenie ludzi urodzonych w Polsce po 1995 roku, którzy aktualnie wkraczają na rynek pracy. ... Nazywani są także pokoleniem Zombie

oznacz moderatorów

filatelista_2007
#10 Popularyzator#

Jaki to ma związek w tym postem?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Może z postem nie, ale z jego autorem na 100%

oznacz moderatorów

Deviee
#7 Wielbiciel#

Bo zaufałem kupującemu? 

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

W sklepie biorąc towar z półki i odchodząc ze sklepu nazywają to kradzież, a nie zaufanie 🤣

 

oznacz moderatorów

filatelista_2007
#10 Popularyzator#

Dalej nie rozumiem. Czyli osoba urodzona po 95 to osoba, którą można oszukać na nóż z gry? Rocznik 94 ma immunitet? 😂

oznacz moderatorów

Deviee
#7 Wielbiciel#

Po prostu na siłę za szybko chciałem sprzedać zamiast czekać na ewentalnego nowego chętnego...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

hmmmm, no w tym przypadku to osoba, która jest sprzedającym, a mimo to kupującego nazywa sprzedającym, która wysyła przedmiot nie otrzymując za niego zapłaty, a dodatkowo wysyła i nie wie komu.

oznacz moderatorów