anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż jako osoba prywatna

kryspinostrysz
#9 Pomysłodawca#

W jakim celu alle drogo utrudnia prywatnym osobom sprzedaż ? Brak możliwości edycji wystawianych ofert oraz brak możliwości wystawienia ich "do wyczerpania przedmiotów" mocno utrudniają prowadzenie sprzedaży. Jeśli ma to zachęcić do przejścia na konta firmowe, to efekt będzie odwrotny i takie osoby przestaną sprzedawać lub przeniosą się na inne platformy, które zyskują popularność i nie robią takich cyrków. Przypominam, że można prowadzić działalność nierejestrowaną do jakieś kwoty, a w następnym roku ma to być równowartość minimalnej krajowej, czyli trochę można spzedać, by osiągnąć obrót 3500 i to prywatnie. Podwyższanie prowizji osobom prywatnym również jest dziwnym posunięciem, bo nie możemy nić wliczać w koszty. Non stop nowe utrudnienia, wymogi, kłody pod nogi. Wasze notowania giełdowe są odzwierciedleniem tych działań, a wejście na rynek shoope tylko to potęguje. Rozumiem zwiększenie kosztów dostawy, podniesienie abonamentu itd ale na tym portalu jestem od 1,5 roku i non stop warunki dla sprzedających się pogorszają, a od listopada jest dramat. Olewałem inne portale ale zabieram się za przenoszenie wszystkich ofert na O LX i SHOOPE. 

Nie wspominam o tym, że naganne zachowania kupujących (negatywne komentarze za nic, straszenie i szantażowanie itd) zostają bez najmniejszej reakcji allegro. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

tylko_ksiazki
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem, ja tez tego nie rozumiem. Allegro jednak jasno mówi nam: WYP*******Ć na lokalnie, czy jak to się tam zwie. Jakby nie rozumiejąc, że w Polsce istnieje sprzedaż nierejestrowana. 

Jak ktoś wcześniej zauważył w innym wątku, na lokalnie, czy lokalne, czy jak ten badziew się nazywa, prowizje są wyższe, jest smart? bo chyba nie ma, wystawia się tam, jak po grudzie, opisy, jak w chińskim sklepie się robi, wizualnie, UX, UI - padaka (jak zwykle chciałbym tu uroczyście podziękować znanemu na świecie teamowi UX Allegro, winszuję!)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co tu powiedzieć, idą ciężkie czasy nie wszyscy to rozumieją, dobrze to już było.☹️

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
LEW433 Co to znaczy idą ciężkie czasy ?
 
 
 
A nie przyszło Ci do tej lwiej czy lewej głowy, że czasy tworzą ludzie ?
 Jak ludzie przestaną się zgadzać z polityką alle.syf, rządu itp. to czasy się zmienią. Tylko sami muszą chcieć zmiany na lepsze 😉
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A konkurencja "zaciera ręce". Co robi Allegro w tej kwestii - podwyższa koszty sprzedaży bo "ładuje" kasę w reklamy, rozdaje bezsensownie kasę kupującym w ramach POK . Czy to jest logiczne - moim zdaniem nie. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Od 1 stycznia 2023 r. płaca minimalna netto na umowie o pracę wyniesie 2709 zł, a od 1 lipca 2023 r. – 2784 zł

oznacz moderatorów

mysiopysio84
#1 Nowicjusz#

Dla działalności nierejestrowanej nie liczy się netto, tylko brutto, więc będzie limit odpowiednio wyższy.

oznacz moderatorów