anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż komputera

MAMY ROZWIĄZANIE!
nemezis20101
#8 Zapaleniec#

Witam,

Mam taki problem, że sprzedałem komputer, który opisałem że jest używany i  w pełni sprawny (co jest prawdą) i dodałem zdjęcia tylko z przodu komputera; jednakże kupujący stwierdził że obudowa jest jak złom (bardzo poniszczona) i chce od mnie zwrotu i mam zapłacić za wszystko. Co mam zrobić? Z góry dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
czeczen-00
#10 Popularyzator#

Teraz załadowało się zdjęcie. Bez obrazy ale klient ma poniekąd rację. Obudowa jest porysowana a nie było tego na zdjęciach. Nawet jeśli według ciebie to jest zwyczajne zużycie ( choć moja ponad 10-letnia obudowa wygląda lepiej) to wystarczyło dodać w opisie krótką wzmiankę że posiada jakieś rysy.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@nemezis20101 Wg mnie normalny stan, po opisie spodziewałem się jakichś obić i wgnieceń, a tu jest całkiem spoko. No, ale każdy ma inne poczucie estetyki. Zaproponowałbym mu 20 zł. rabatu 🙂

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@nemezis20101     i..... dlatego ja NIGDY nic nie sprzedam na Allegro. Wiekszosc rzeczy wyrzucam albo przekazuje potrzebujacym jesli maja jakas sensowna wartosc bo nie bede dawac śmieci.

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@nemezis20101  napisał(a):

Po prostu już któryś raz, albo chcą mnie ludzie oszukać, albo próbują uzyskać dodatkowe dobra. Mi po prostu, po ludzku jest przykro. Jestem młodą osobą, ale takich nauk jakie uzyskałem na allegro, można stwierdzić, że jest to szkoła życia. Dziękuję za pomoc


@nemezis20101  niestety z doświadczenia widzę że na allegro coraz częściej trafia się na naciągaczy i roszczeniowców (prowokują to przepisy/regulamin portalu i polityka allegro zadowalania za wszelką cenę kupujących )

Chyba nie ma sensu na siłę uszczęśliwiać takie osoby , pójdziesz na rękę narobisz sobie kosztów a i tak na koniec dostaniesz negatywa.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@nemezis20101  Najrozsądniej będzie przyjąć zwrot i zwrócić kupującemu pieniądze.  A na przyszłość starać się dokładnie opisywać stan przedmiotu, opisać i obfotografować wszystkie usterki zadrapania itp...

oznacz moderatorów
nemezis20101
#8 Zapaleniec#

A jest jakaś różnica jakbym wystawił na allegro lokalnie? 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@nemezis20101 nie pasuje mu zgódź się na zwrot a tu niespodzianka koszt odesłania ustawa zrzuca na kupującego nie dość że nie dostanie kompa to jeszcze zapłaci za odesłanie

 

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@nemezis20101  napisał(a):

Witam,

Mam taki problem, że sprzedałem komputer, który opisałem że jest używany i  w pełni sprawny (co jest prawdą) i dodałem zdjęcia tylko z przodu komputera; jednakże kupujący stwierdził że obudowa jest jak złom (bardzo poniszczona) i chce od mnie zwrotu i mam zapłacić za wszystko. Co mam zrobić? Z góry dziękuję za pomoc


@nemezis20101  Zgodnie z prawem możesz odrzucić reklamację pamiętaj tylko terminie 14 dni na odrzucenie roszczeń reklamacyjnych kupującego.


Odstąpienia od umowy nie musisz przyjmować zakłada że sprzedaż jest prywatna.

 

Osobiście uważam że roszczenia kupującego są bezpodstawne, napisałeś że jest używany, kwota jest symboliczna. Niestety ludzie bywają coraz bardziej roszczeniowi 😞

Allegro może wywierać presje ale będzie to działanie bezprawne (niestety to stała praktyka portalu) .


Nie daj się prowokować.
W dyskusji warto odpowiadać na chłodno, krótko rzeczowo bez nadmiernego tłumaczenia się Zawsze terminowo w max 24h od pytania, nawet jeśli będą się powtarzały (opóźnienie odp. może być może być pretekstem do nałożenia kary).

Powodzenia @nemezis20101 

oznacz moderatorów