anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż laptopa czy to jest blik od słupa.

Dash566566
#7 Wielbiciel#

Witam sprzedałem laptopa i dostałem przelew blik za 3 razem , sprzedawca jest z Kozienic a zamówienie idzie na paczkomat w Jaworznie prawie 270km dalej w dodatku kupujący to jakiś zagraniczne nazwisko "Evhen Kaian" myślę że to nie jego dane osobowe na 150% więc tu rodo chyba nie działa, ja się pytam jak wy weryfikujecie konta na tym serwisie, jak mam teraz uniknąć rozmowy z policja ? Muszę to zgłosić. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Knowhere
#21 Demiurg#

@Dash566566 Co Cię to interesuje gdzie sobie zamawia? Zapłacił? Zapłacił. On się wywiązał ze swojej części transakcji, Ty wywiąż się ze swojej.
Może kupujący kiedyś mieszkał w Kozienicach, ale zmienił miejsce zamieszkania na Jaworzno. A może po prostu wyjechał tam na wywczas i laptop jest mu potrzebny do miłego spędzania czasu.
Czy osoba o obco brzmiącym nazwisku już nie może mieć konta na allegro? Ode mnie kiedyś kupił coś człowiek o nazwisku Lucking - zapłacił, wysłałem, odebrał przesyłkę, wystawił pozytywny komentarz... po angielsku😏 Generalnie zadowolonym był.
Z kolei ja kiedyś zamówiłem coś z dostawą na adres koleżanki mieszkającej pod zachodnią granicą, bo wiedziałem, że przed wyjazdem do niej towar nie dojdzie pod wschodnią granicę, gdzie mieszkam. No normalnie nie 270 km, a dobre 700 km. I co by było, gdyby sprzedający zamiast wysłać rzecz, która była mi tam potrzebna, pobiegłby na policję, bo doszedłby do wniosku, że musi to zgłosić?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

blik i karta to dwie najbardziej problematyczne formy zapłaty 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Ja tam osobiście problemów jak do tej pory nie miałem, przynajmniej na allegro. Raz miałem problem z blikiem kupując bilet pociągowy online, ale to było w zeszłym roku.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Dash566566
#7 Wielbiciel#

Problemu nie będzie do kiedy ktoś oszukany na **piiip** nie pójdzie na policję i zgłosi to, ta osoba odzyska przelane pieniądze a ja nie odzyskam laptopa i allegro tutaj nie pomoże.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Dash566566 Rób jak uważasz, uważaj jak robisz😏 W każdym razie opisz ciąg dalszy, gdy sprawa już się wyjaśni.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów