anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedaż na allegro przez osoby fizyczne - zapisy dot. rękojmi

kubełek
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie co do zasad dotyczących sprzedaży na allegro przez osoby fizyczne i firmy. Jak rozumiem zmiany i podział do dla osób fizycznych jest allegro lokalnie (sprzedaż towaru), a dla firmy jest "normalne/pełne" allegro?

Jak więc należy rozumieć "ogłoszenia" oferty sprzedaży w pełnym allegro przez "nie firmy"? Opis w aukcji wskazuje, że sprzedającym jest osoba fizyczna i kupującemu nie przysługują żadne prawa, np. prawo do rękojmi lub zwrotu. Czy ja też mogę sprzedawać na pełnym allegro? Mam konto od wieeeeelu lat (22 lat) i kiedyś "pełne allegro dla mojego konta działało, jednak od momentu pojawienia się allegro lokalnie, mam dostęp jedynie do tej formy sprzedaży. 

Dla przykładu link do aukcji osoby fizycznej na allegro:

https://allegro.pl/oferta/olympus-m-zuiko-12-50-3-5-6-3-macro-m4-3-13258179283 

Czy faktycznie kupujący nie ma żadnej ochrony, nie przysługują mu żadne prawa?

Pozdrawiam, Paweł

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Halfrunt
#18 Luminarz#

Dlaczego żadne prawa miały by ci nie przysługiwać, jedynie wyłączone są prawa konsumenckie, a pozostałe cywilno prawne obowiązują. 

Np. masz prawo do reklamacji, skorzystania z allegro protect gdy po zapłacie nie otrzymasz towaru, masz prawo wystawić komentarz czy otworzyć dyskusję. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przysługuje ci, a dlaczego nie? od osoby prywatnej nie ma zwrotu bez podania przyczyny (chyba że się zgodzi) masz reklamację na niezgodność z opisem, masz dyskusję, masz pomoc Allegro i masz Allegro Protect.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

eva0006
#8 Zapaleniec#

Ja sprzedaję na allegro jako osoba prywatna. Da się. Poszukaj jak wejdziesz na allegro lokalnie , w co kliknąć żeby Ci się przełaczyło. Ja mam również allegro lokalnie. wystawiam i tu i tu. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ogólnie sprzedawać można jako osoba prywatna, w ramach działalności gospodarczej lub w ramach działalności nieewidencjonowanej.

W przypadku sprzedaży jako osoba prywatna nie mają zastosowania przepisy konsumenckie, ale obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.

W przypadku sprzedaży jako firma lub w ramach działalności nieewidencjonowanej, mają zastosowanie przepisy ustawy konsumenckiej. Sprzedaż w ramach działalności nieewidencjonowanej będzie oznaczona jako prywatna, ale obowiązują wtedy prawa konsumenckie (allegro wprowadza w błąd kupujących).

oznacz moderatorów