anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż przedmiotu wirtualnego(skin cs:go)

rembi6
#7 Wielbiciel#

Witam, wystawiłem i sprzedałem wczoraj przedmiot wirtualny, Skin broni do cs:go za 140zl.

W ogłoszeniu właściwie nie opisywalem nic, także kupujący mógł kupić również kota w worku jednak z racji ze jestem uczciwym człowiekiem, miało wczoraj dojść do przekazania skina przez platforme steam.

Sprawę skomplikowało to że została mi nałożona blokada na wymiane\sprzedaz\kupno czegolowiek na platformie STEAM i dopiero za 2 tygodnie, 1 września 2020 będę mógł przekazać kupującemu skina.

Kupujący oczywiście chce abym zwrócił mu pieniądze poza allegro na konto, żeby nie musiał korzystać z programu ochrony kupujących jednak z powodu tego ze pieniądze są mi potrzebne wole odczekać te 2 tygodnie i przekazać mu uczciwie ten przedmiot niż zwracać pieniądze.

Macie jakieś wskazówki jak wyjść z tej sytuacji?

Po prostu czekać i przesłać za 2 tygodnie tego skina i ignorować jego żądania o pieniądze?

Po drugie jaką mam gwarancje że jeśli Ja mu prześlę tego skina to on nie wystąpi do allegro ze go nie dostał?

Jest to przedmiot wirtualny, nie ma żadnych faktur, paragonów, gwarancji więc chciałbym wiedzieć jak to działa.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Za dwa tygodnie to już kupujący wystąpi o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących, a wtedy dodatkowo Allegro zablokuje Ci konto także tutaj i zobowiąże do zwrotu wypłaconej rekompensaty. Wystawiając ofertę nie możesz nie pisać nic, przedmiot sprzedaży musi być opisany, tak samo dostawa, musisz mieć jakiś dowód wydania rzeczy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

zapytam wprost: nie mogłeś ustawić czasu wysyłki na 14 (lub 21) dni, wiedząc, że masz tradeblocka do tego czasu? 😕

oznacz moderatorów

rembi6
#7 Wielbiciel#

Nie byloby tradeblocka gdyby nie to ze nie ma mnie obecnie w domu przy komputerze i chciałem to zrobić z poziomu telefonu no i wszystkie te sprawy z Tokenami SteamGuard sprawiły ze dostałem bloka na 14dni..

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Bo to wszystko zależy od steam tokena, z tego co pamiętam ST ustawia się raz na konto 🙂

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

jednak z powodu tego ze pieniądze są mi potrzebne

aha, tobie są potrzebne, a temu kupującemu na pewno nie są, co nie?

spoko.

 

oznacz moderatorów

rembi6
#7 Wielbiciel#

Nie wnosisz nic do tematu wiec po co tutaj sie wpieprzasz? Nudne życie?

Pieniądze są mi potrzebne dlatego chce znaleźć wyjście żeby załatwić to z dopięciem sprzedaży niż ze zwrotem pieniędzy których i tak jeszcze od allegro nie dostałem na konto

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Zwróć wpłatę, i wystaw przedmiot ponownie, tym razem z informacją kiedy będzie wysłany, bardzo możliwe że komuś nie zależy na czasie i kupi item w przedsprzedaży

oznacz moderatorów