anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż rękodzieła w ramach nierejestrowanej działalności na Allegro

Client:57319959
#7 Wielbiciel#

Chcę zacząć sprzedawać robioną przeze mnie ręcznie biżuterię z makramy i stali w ramach nierejestrowanej działalności gospodarczej. Oczywiście wiem o konieczności rozliczenia tego i limitach. Czy mogę bez firmy wystawić na sprzedaż takie wykonane przeze mnie produkty?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Tak.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:57319959 na Allegro możesz sprzedawać produkty nie mając firmy, natomiast zapoznaj się proszę z zasadami rozliczeniowymi w ramach nierejestrowanej działalności, żebyś później nie miała problemów 🙂 Jako Allegro nie możemy w tym pomóc, więc dla pewności warto skonsultować to z osobą która zajmuje się księgowością. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

vilena
#7 Wielbiciel#

Podepnę się pod pytanie 🙂 W jaki sposób mogę sprzedając w ramach NDG informować klientów o przysługujących im prawach? Z automatu przy każdej aukcji na zwykłym koncie wyświetla się informacja dla klienta: "Sprzedający nie jest przedsiębiorcą, więc nie chroni Cię prawo konsumenckie, np. nie zwrócisz zakupu bez zgody sprzedającego", co jest niezgodne z przepisami dotyczącymi NDG. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@vilena przynajmniej zwrotów będzie mniej 🙂 daj w zakładce o sprzedającym wymagane wpisy, zaznacz zwrot 14 dni i po sprawie, allegro nie traktuje takiej DG jak DG 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów