anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż uszkodzonego laptopa

MAMY ROZWIĄZANIE!
sadliks
#9 Pomysłodawca#

Witam 

Sprzedalem uszkodzony laptop zalany. Napisane w opisie aukcji że zalany z wada nie działa dokładnie. Zdjęcia. Zapakowałem dokładnie. Po licytacji. 

Wysłałem na 100% ten z aukcji.

Odezwał.sie kupujący że dostał inny tańszy laptop za 20 zl. Zdjęcia paczki i laptop jakiś  nie mój.

Pierwsza taka sytuacja. Co.zrobic?  Wysłany na 100% ten co miał być.

Proszę o pomoc.

 

 

 

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
RED
#21 Demiurg#

@la_nika przykro poważnie?

w sytuacji, gdy Sprzedawca jest oszukiwany

skoro wiecie, że działania kupującego wypełniają art 286 Kodeksu karnego

zamiast to zgłosić odpowiednim organom

to jeszcze wypłacacie pieniądze oszustowi?

Janosik, Robin Hood, Łamignat lub Zorro przy was to świętymi powinni zostać

toż to gorzej niż w Biblii bo nie bijecie w drugi policzek, tylko w ten sam

(Mt 5, 39: „A Ja wam powiadam: «Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi».”)

 

 

były przypadki, że za reklamację u sprzedawcy nie jego towaru takie osoby kończyły z zarzutami karnymi,

 

oznacz moderatorów
sklep-multimedia
#9 Pomysłodawca#

Wreszcie ktoś to napisał @RED : to jest zdecydowanie małe 286,1 po stronie kupujących.

Może Allegro zamiast oddawać prowizje za przedmioty opłacone przelewem poza Allegro [płatność i zakup to co innego] oraz oddawać kasę kupującym bez żadnego logicznego uzasadnienia z programu ochrony kupujących, wprowadzi nową opcję: Smart Zakupy?

Zamiast SMARTA do wysyłki, na przykład pierwszy zakup do 100 zł miesięcznie, opłaca Allegro? Co Wy na to? Jak macie za dużo środków w POKu to może opłacicie zakupy formalnie, skoro i tak to robicie po cichu 🙂

oznacz moderatorów
sadliks
#9 Pomysłodawca#

Trafiłem po prostu na nie odpowiednią osobę.

Reklamacja odrzucona. 

Jestem skłonny przyjąć zwrot, oddać pieniądze - rozumiem, że może towar kupił ktoś, nie odpowiada itd. Zwraca towar--> oddaje pieniądze.

Jestem wstanie się z gościem nawet dogadać, żeby np wyjął sobie to co potrzebuje np ekran 
(matrycę resztę odesłał) wtedy policzę np za część tylko. Resztę wyrzucę albo sprzedam osobno.

A tutaj nie chce zwrócić nic i jeszcze ma dostać za to pieniądze...

Nie to nie ma opcji na takie numery.

oznacz moderatorów
sadliks
#9 Pomysłodawca#

Witam 

Po 14 dniach dyskusji z nieuczciwym kupującym.  (po 7 dniach przestał się odzywać).

Podsumowując: 

1. 14 dni udowadniania racji 

2.8 dni przegadywania się z nieuczciwym kupującym który nie chce zwrócić towaru ani tego mojego, ani tego rzekomo innego którego oczywiście nie dostał. Bo dostał ten co w aukcji 

3. Nieuznanie reklamacji 

4. 4 telefony umówione z allegro 

5. 1 rozmowa z znajomym prawnikiem 

6. Wykute przepisy rękojmi.

7.Przestudiowane fora i allegro gadane.

8.Zaopatrzenie się w kamerkę internetową do pakowania przedmiotu.

9. Tworzenie archiwum nagrań na dysku zewnętrznym i zdjęć paczki z przyporządkowanym numerem przesyłki i listem przewozowym.

 

Jestem gotów żeby znowu coś wystawić 🙂 Tylko pytanie czy warto...

Dziękuje za pomoc: 

Allegro zamknęło dyskusje na moją korzyść !!.

Przeraża mnie fakt, że jak bym nie zareagował to bym miał spore problemy z kontem.

 
2 czerwca 2022, 18:45
Przykro mi, że nie udało się Państwu dojść do porozumienia. Kupującego proszę o wypełnienie wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących dostępnego na stronie: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index Sprzedający jest odpowiedzialny za rozpatrzenie reklamacji. Może ją uznać lub rozpatrzyć negatywnie, jeśli towar był zgodny z umową. Z toku korespondencji wynika, że sprzedający wydał odmowną decyzję. Rozumiem, że Kupujący nie zgadza się z takim rozwiązaniem i że nie jest Pan zadowolony z przebiegu transakcji. Niestety, jako serwis nie jesteśmy w stanie zmusić sprzedającego do zmiany decyzji oraz nie możemy jej podważyć, zatem nie mamy podstaw do podjęcia dalszych działań. Kupujący w tej sytuacji może uzyskać zwrot środków składając wniosek do POK. Sprzedającego informuję, że w tym przypadku nie oczekujemy spłaty należności oraz nie będą na konto nałożone sankcje z tego tytułu. Jednocześnie, z przedstawionym rozwiązaniem podjęłam decyzję o zamknięciu dyskusji.
2 czerwca 2022, 18:45

 

 

oznacz moderatorów
sadliks
#9 Pomysłodawca#

Witam 

Mam pytanie. Dyskusja zamknięta dostałem powyższą informację. 

 

I taką wiadomość:

Skontaktuj się z nim jak najszybciej, aby wyjaśnić tę sprawę. W przeciwnym razie wprowadzimy ograniczenia na Twoje konto oraz doliczymy wypłaconą kwotę do Twojego rozliczenia z Allegro.

- Jeśli nadałeś już przesyłkę (wprowadzając jej numer do systemu) lub zwróciłeś pieniądze przez Allegro Finanse - będzie to dla nas widoczne. W innym przypadku załącz w dyskusji potwierdzenie nadania lub przelewu.

 

Jeżeli nie możesz wypowiedzieć się w dyskusji – odpowiedz na tego maila i prześlij nam swoje wyjaśnienia.

Pozdrawiamy
Allegro

 

Czy na 100% nie zostanę obciążony ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Odpowiedź na maila, nie olewaj.

oznacz moderatorów
sadliks
#9 Pomysłodawca#

Odpowiedziałem.  Wkleiłem tą wiadomość z allegro o zamknięciu dyskusji. 

I nie uznaniu reklamacji. 

Co mogę tam jeszcze napisać ?

pozdrawiam 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czekaj na odpowiedź.

oznacz moderatorów
sadliks
#9 Pomysłodawca#

Ok dziękuje za odpowiedź.

Jak mu to przejdzie to naprawdę źle to wszystko działa. 

Allegro twierdzi, że decyzja jest wiążąca.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

O niego się nie martw, martw się żebyś ty nie dostał rykoszetem!😣

oznacz moderatorów
sadliks
#9 Pomysłodawca#

Masakra :(. Jak bym wiedział, że tyle nerwów stracę to bym nie wystawiał.

oznacz moderatorów
sadliks
#9 Pomysłodawca#

Temat załatwiony wystawił mi negatywny komentarz oczywiście nie prawdziwy.  Odpisałem na ten  komentarz.

Chore to trochę bo dyskusja rozwiązana a bzdury napisane w komentarzu. Nie sprzedaje dużo, sporadycznie. Jak ktoś ma sklep to przecież mu spadnie jakość sprzedaży przez takich nieuczciwych kupujących. I jeszcze zwrot dostał. Przecież to jest jakaś masakra.

Dziękuje za wypowiedzi i pomoc. Dzięki temu nie dałem się zrobić w ,,konia". Odpowiednio zareagowałem i teraz wiem jak się przygotować do sprzedaży.

 

oznacz moderatorów
MescotCompany
#12 Orędownik#

Zwykłe Allegro jest spalone dla małych sprzedawców. Polecam Allegro Lokalnie - tam nie ma takich problemów

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@MescotCompany  mi też wsyatwiono niesłusznego nega. Facet chciał mnie oszukać. Sprzedaje od czasu do czasu małą ilość przedmiotów pochodzącą z modernizacji jako osobna prywatna.

Facet po 10 dniach zgłosił zwrot bez podania przyczyny - nie zgodziłem się. Na następny dzień założył dyskusję i zgłosił reklamację powołując sie na niezgodność z opisem 🤣 Odrzuciłem reklamacje, dyskusje zamknięto jako nierozwiązaną. Dostał zwrot z POK 🤣, mnie nie obciążono.

Ma sprzęt zapewne w 100% sprawny jak i 600zł od allegro, żyć nie umierać.

Ale nie zamierzam wystawiać na lokalnie bo to podróba tak jak chińszczyzna portalu Allegro, tylko ewentualnie te rzeczy gdzie brak EAN.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@MescotCompany  gdyby Allegro nie robiło bardachy z systemem komentarzy, gdyby np. komentarz pozytywny był wystawiany po 3msc automatycznie gdy kupujący nie zgłasza problemu z zakupionym towarem to Allegro było by przyjazne i malym sprzedawcom tak jak było wczesniej przez wiele lat- później popsuto dobrze działającą maszynę wykasowaniem komentarzy i niemoznością oceny kupującego.

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Mali i duzi sprzedawcy powoli mają dosyć. (rozmawiałem z wieloma - jako ich wieloletni dostawca). Jakie mają plany - rozwijają własne sklepy, ci którzy mogą otwierają sklepy stacjonarne.

Drugie moje spostrzeżenie z wczoraj, kupiłem elektronarzędzia u jednego z wiodących importerów chińskich produktów za 800zł, dostałem rabat 25% od wartości zamówienia i wysyłkę gratis ( zakup na paragon jako osoba prywatna). Nie kupiłem tego na allegro bo znacznie drożej.

oznacz moderatorów
MescotCompany
#12 Orędownik#

@krejzole i co w związku z tym? Na ich miejsce przyjdą nowi, bo Allegro ma monopol i nie ma konkurencji na rynku pl

oznacz moderatorów
sadliks
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie taka sytuacja jak ja miałem.

Nie dość, że dostał sprzęt ten co w aukcji to jeszcze zwrot z POK. Bez jakichkolwiek dowodów. Dyskusja u mnie oznaczona jako rozwiązana. Nie wysłał nawet filmików zdjęcia tego złego laptopa. Porażka po prostu.

Teraz robię filmiki i dokładniejsze zdjęcia przy pakowaniu jak coś wysyłam.

Na allegro lokalnie ciężej coś sprzedać. (przynajmniej u mnie).

oznacz moderatorów
miliarderzy
#12 Orędownik#

Dokładnie tak! Allegro ma największą bazę stałych i nowych klientów, i co z tym zrobisz? Nic.

oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

@MescotCompany  napisał(a):

Zwykłe Allegro jest spalone dla małych sprzedawców. Polecam Allegro Lokalnie - tam nie ma takich problemów


Że słucham?! Lokalnie to przecież jeszcze większa wylęgarnia nieuczciwych kupujących, wszelkich scamów i przekrętów, komentarza wystawić nie można, nieodzyskiwalna opłata transakcyjna etc.

oznacz moderatorów