anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający a RODO

MAMY ROZWIĄZANIE!
Armedion
#7 Wielbiciel#

Cześć!

Chciałbym dowiedzieć się jak ma się RODO w stosunku do sprzedającego posiadającego konto firmowe na Allegro.

Przeczytałem artykuły i regulamin Allegro, ale dalej nie potrafię stwierdzić, czy powinienem dorzucać klientom jakąś informację o przetwarzaniu danych osobowych czy nie.

W jednym z artykułów znalazłem takie coś:

"

Po otrzymaniu od Allegro danych osobowych klienta jesteś zobowiązany do zapewnienia Kupującemu realizacji uprawnień wynikających z RODO.

Kupującemu przysługują następujące prawa:

  • prawo dostępu,
  • prawo sprostowania oraz usunięcia swoich danych,
  • prawo ograniczenia ich przetwarzania,
  • prawo do ich przenoszenia,
  • prawo niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
  • prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych."

Jak to interpretować, jeżeli dane wykorzystuję tylko w celu napisania ewentualnej faktury i wysyłki towaru do kupującego?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
Armedion
#7 Wielbiciel#

Bump!

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

 Nic nie musisz, Twoim obowiązkiem jest zabezpieczenie danych przed wyciekiem .W stosunku do klienta indywidualnego masz prawo przechowyać dane osobowe wyłącznie w celu prawidłowego zkakończenia transakcji , jest to przyjęte na 1 miesiąc i po tym okresie musisz je bezpiecznie usunąć . W stosunku do firm wiadomo wszystkim ,że dokumenty muszą być przechowywane przez 5 lat kalendarzowych i kupujacy zlecając fakturę jednocześnie akceptuje ten okres .

oznacz moderatorów
Armedion
#7 Wielbiciel#

Super, dziękuję za objaśnienie jak to się ma!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@mdrogeria Tak z ciekawości - są jakieś inne lata niż kalendarzowe?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Są jeszcze świetlne 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg
@konto zamknięte

Wiedziałem, że padnie ten postulat. Problem z tym jest taki, że w latach świetlnych mierzy się odległość, a nie czas😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere rok kalendarzowy trwa od 1 stycznia do 31 grudnia, a niekalendarzowy to 12 miesięcy 😁

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

uEdka dokładnie chodzi o to ,że dokumenty musisz przechowywać do końca roku  ,w którym minęło 5 lat .Niech to będzie świetlny , Chiński czy Aztecki , ale masz przegowywać 5lat z plusem .

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria ja to wiem, ale @Knowhere trzeba to wytłumaczyć, bo się pogubił😛

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@mdrogeria
@konto zamknięte

Fakt, znowu mi przypomnieliście o tym głupim przepisie😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere lata świetlne😛

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Armedion NIE MA OBOWIĄZKU podawania na Allegro przez sprzedawców dodatkowych informacji związanych w jakikolwiek sposób z RODO i przepisami z tym związanymi. Pytałem już o to ich pracowników. Niektórzy sprzedawcy podają jakieś przepisy itp. ale nie jest to jak pisałem konieczne.

oznacz moderatorów