anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zaproponował sprzedaż poza Allegro i wciąż nie wysłał zamówienia

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

cześć mam ważna sprawę, liczę że macie duża wiedzę na temat i że mi pomożecie póki może nie jest za późno.

no więc przeglądając oferty kart graficznych znalazłem super ofertę gtx 1080 ti w cenie 1900 zł co w obecnych czasach jest super okazją. skontaktowałem się z osobą sprzedającą na allegro lokalnie, dostałem link do strony lombardu bartlombard.pl. na internecie nie ma żadnych opini tej strony . zamówiłem więc karte licząc na super okazję, w histori transakcji mam że pieniądze doszły ma stronę Lombardu i że przesyłka DHL i wysyłka w ciągu 3-6 dni, minęły już 4 dni robocze a przesyłki wciąż nie ma a każda próba kontaktu przez **piiip** i allegro skutkuje brakiem odpowiedzi. nie wiem czy zgłaszać sprawde do odpowiednich służb i czy zostałem oszukany, jeśli minie czas na wysyłkę to raczej zgłoszę sprawę do odpowiednich organów ale chciałbym żebyście zweryfikowali tą stronę. a na dodatek na maila dostałem fakturę która wygoada podejrzanie jest w języku angielskim oraz nie ma żadnych danych firmy na niej .

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Był to przelew tradycyjny ma konto payu i oni przekazują pieniądze 

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Z sprzedawca był bardzo trudny kontakt na jedną wiadomość można było czekać nawet pół dnia a teraz nie ma eogole kontaktu chciałem też spróbować napisać Z innego konta czy odpisze ale też to nic nie dało więc może poprostu nie wchodził na allegro

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:50534741 

cenie 1900 zł co w obecnych czasach jest super okazją.

No i już w tym momencie powinieneś sobie odpuścić ten zakup. 

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Zobaczyłem że konto na allegro jest od 14 lat i to mnie skusiło 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50534741 Cześć. Niestety nie widzę takiego zakupu na Twoim koncie. Mam nadzieję, że sklep wyśle Twoje zamówienie. Jeśli tak się nie stanie, to oczywiście powinieneś zgłosić sprawę na policję. 

Przez ten formularz możesz zgłosić nam propozycję zakupu poza Allegro: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Chodzi o to że sprzedawca na allegro lokalnie dał mi linka do bartlombard.com i tak to wszystko zie wydarzyło 

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Sprzedajacy miał nick aga666 oferta gtx 1080

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50534741 Rozumiem, że sprzedający przesłał Ci w wiadomości na Lokalnie link do swojego sklepu, jednak to wciąż nie zmienia faktu, że dokonano zakupu poza Allegro.

Zgłoszę w Twoim imieniu to, że sprzedający złożył Ci ofertę zakupu poza serwisem. Dzięki za login. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Tak dokładnie.  Jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50534741 Zawsze jest jakaś szansa. Być może ten sklep internetowy nie obsługiwał zamówień w weekend i w tym tygodniu otrzymasz paczkę. Jeśli nie, to zgłoś sprawę na policję. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Wy jako allegro będziecie się kontaktować z tym sprzedawcą czy tylko zbanujecie mu konto ?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50534741 Konto tego sprzedającego zostało zablokowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Czy allegro mzoe zrobić coś jeszcze w tej sprawie ?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50534741 Konto zostało zablokowane. Ty również nie powinieneś zgadzać się na tego rodzaju propozycje.

Rozumiem, że cała ta sytuacja jest dla Ciebie stresująca, ale jak jeszcze moglibyśmy Ci pomóc? Dokonałeś zakupu poza Allegro i w tym momencie niestety pozbawiłeś nas możliwości działania - na przykład umożliwienia Ci złożenia wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

W sumie sam jesteś sobie winny, te karty mimo, że używane kosztują w dzisiejszych czasach 3000-3500zł, a zwykłe gtx-y 1080 chodzą po 2,5k.

Następnym razem miej głowę na karku. Teraz to tylko zgłoszenie na policję i szmat czasu  aby odzyskać swoje pieniądze.

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Chodzi o to że gtx 1080 byl podany w opisie a na zdjęciu gtx 1080ti więc myślałem że sprzedajacy się pomylił i będzie to super oferta 

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

"Super oferta" ^^ oO

Zaraz padnę. Naprawdę niektórzy to postradali już wszelkie zmysły. Czy na prawdę uważasz, że ktoś komuś w dzisiejszych czasach będzie robił dobrze 😉 i dawał rabat 1000zł czy więcej gdy przedmiot chodzi standardowo za 3 tysiące zł? (jak przyjeżdżasz po np. samochód czy maszynę za 20000tys zł to co innego)

Zawsze najważniejsze jest to co jest w opisie aukcji ale w dzisiejszych czasach jest tak, że ludzie jak już czytają to nie czytają ze zrozumieniem i przede wszystkim chcą dostać gwiazdkę z nieba gratis ^^

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:50534741 No to już masz super ofertę. Nie ma dziś żadnych super ofert, to są super oferty dla oszustów, kanciarzy, którym uda się złapać jelenia. 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:50534741 Generalnie strona nie wygląda zbyt "legitnie" aczkolwiek czy to oszustwo ciężko stwierdzić.
Trochę śmierdzi to, że oferta była na allegro lokalnie a przekierowano Cię na stronę jakiegoś lombardu.
Widziałem tam podany nr telefonu w stopce strony - próbowałeś może tam zadzwonić? Z doświadczenia wiem, że w takich lombardach może panować spory chaos - pracownicy na zastępstwach, niedoświadczeni pracownicy, błędy systemu itp - nie twierdzę oczywiście, że to w jakikolwiek sposób ich usprawiedliwia bo tak nie jest.
Spróbuj zadzwonić i zobacz czy uda się z kimkolwiek połączyć.

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Dzwoniłem jeden sygnał i nic więcej 

oznacz moderatorów