anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Stan produktu - Nowy

KARTONteka_pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć. Mam pytanie, trochę w mojej opinii dyskusyjne.

Czy gdy sprzedaje produkt nowy, który fizycznie nie był nigdy użyty, ale jednak nie posiada opakowania (uszkodzone w transporcie do tego stopnia, że do niczego się nie nadaje) powinienem oznaczyć go jako "powystawowy"? Tak wynika to z punktu 1.4 załącznika 2.

Jest to w mojej opinii nieco dyskusyjne, tym bardziej, że faktycznie jest to mój prywatny produkt, którego nigdy po zakupie nie użyłem i teoretycznie ten zapis wymusza na mnie sprzedaż jako "powystawowy" jednocześnie skazując go na mniejsze zainteresowanie. Sam produkt jest przecież nowy :/.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

FenomenoVero
#11 Animator#

Wystaw jak uważasz. Ale w treści najlepiej pogrubioną czcionką napisz o tym opakowaniu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musi mieć oryginalnego opakowania żeby był nowy, min. dlatego że, kupujący zwraca i nie musi robić tego z oryginalnym opakowaniem a nadal jest to produkt nowy. Opisz dokładnie żeby kupujący nie mógł się doczepić o opakowanie.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dokładnie. Są wyroki sądu, że kupujący może zwrócić towar bez opakowania, gdyż opakowanie nie jest przedmiotem sprzedaży. I sprzedawca nie może z tego tytułu obniżyć kwoty zwrotu.

Czyli to tak samo działa w drugą stronę.

Nie musisz podawać informacji odnośnie opakowania w opisie - wystarczy, że podasz to w "parametrach" sprzedawanego przedmiotu - masz do wyboru kilka opcji, np. opakowanie oryginalne, zastępcze, brak opakowania. 

To będzie zgodne z opisem sprzedawanego przedmiotu, lecz mało kto to czyta, więc należałoby taką informację zamieścić w opisie aukcji.

Np. ja jak sprzedaje towar, który z reguły ma oryginalne opakowanie, a ja go nie mam (bo np. kupiłem taniej bez oryginalnego opakowania, bo sprzedaję "na części") - to piszę na aukcji - brak opakowania/opakowanie zastępcze.

I sprawa załatwiona.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@KARTONteka_pl " 40-to letnia dziewica > nadal pozostaje dziewicą" > chociaż stan opakowania uległ zużyciu😂

oznacz moderatorów

KARTONteka_pl
#9 Pomysłodawca#

Wiecie, ja to wszystko rozumiem. A mimo to regulamin mówi o tym, że produkt oznaczony jako nowy musi być nowy, w oryginalnym opakowaniu, nie przepakowany itp. stąd moje pytanie.

oznacz moderatorów