anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Statusy wysyłek się nie aktualizują się

OutletPlus
#8 Zapaleniec#

WItam

dlaczego statusy wysyłki Allegro DPD nie aktualizują się. Klient odebrał przesyłkę a status nadal jest wysłane.

W baselinker również nie aktualizuje się. Inpost natomiast aktualizue się poprawnie.

jak się wejdzie w szczegóły zamówienia to pokazuje doręczone.

to przykładowe zamówienie

797008c2-2ee4-11ed-bcb2-6b9221ca8a5f
dlaczego tak jest. jak będzie 100 wysyłek dziennie to robienie tego recznię będzie ciężkie
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@OutletPlus, sprawdziłam i u nas to zamówienie wygląda na nadane w terminie - przesyłka została doręczona do odbiorcy 9 września.

Doprecyzujesz, w którym miejscu status przesyłki się nie aktualizuje? Czy chodzi o zakładkę Zamówienia? Jeżeli tak, to status w tej zakładce jest tylko do wglądu i służy do ewentualnego filtrowania zamówień w zakładce. Nie wpływa na Jakość Sprzedaży.

Możesz ustawić automatyczną zmianę statusów w zamówieniach. Wystarczy, że wykupisz abonament. Zrobisz to w sekcji: "automatyczne akcje".

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mr_oma nie zawsze chodzi o jakość sprzedaży. Zmiana statusu jest istotna np. przy przesyłkach pobraniowych. Dopiero po odebraniu przesyłki można wystawić paragon fiskalny i dobrze by było żeby data na paragonie była zgodna z datą płatności za zamówienie.

oznacz moderatorów

OutletPlus
#8 Zapaleniec#

Chodzi o to aby dało się filtrować po tych wysłanych i odebranych. Chyba tak to powinno działać. skąd mam wiedzieć czy odebrał czy nie? przy większej ilości zamówień sprawdzac szczegóły każdego zamówienia jest czasochłonne.

Abonament mam i w zakładce automaryczne akcje jest jedynie opccja że jak dodam numer przesyłki to zmienia status na wysłane.  nie ma tu innych ustawień.

Pozatym mam problem z baselinker. Wysyłki allegro DPD nie aktualizują się. tak ma być czy to jakiś błąd?

oznacz moderatorów

OutletPlus
#8 Zapaleniec#

Temat nadal nie rozwiązany. dlaczego jak kurier dpd dostarczy przesylłkę to nie zmienia się status na odebrane? da się to jakoś ustawić? naprawić? to jest duży problem przy sporej ilości przesyłek

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@OutletPlus w zakładce Zamówienia status automatycznie może się zmienić tylko na wysłane taj jak to opisała @mr_oma Dopiero jak wejdziesz w szczegóły właściwe statusy w zakładce przesyłki

oznacz moderatorów

koperty-foliowe
#7 Wielbiciel#

Witam, to temat dla informatyków allegro, dopisać kilka linijek kodu aby status na liście zamówień zmieniał się na dostarczone, przecież to już działa - klienci dostają maila że przesyłka została dostarczona.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@OutletPlus ale to z dpd coś musi być, ja sprzedaję na portalu na V i też się nie aktualizują te statusy dopóki nie wejdziesz w rozmowę z kupującym/sprzedającym 🤣

oznacz moderatorów