anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Super sprzedawca pomocy

SklepAnMa2020
#8 Zapaleniec#

Witam na allegro jestem od ponad roku jako firma. 

Mam pytanie jak zostać super sprzedawca jeśli jedyny warunek jaki w obecnej sytuacji mi został to opinie 😕 kupujących 

Wszystkie pozostałe warunki spełniam ale widzę że próg 100 opini to w dzisiejszych czasach cieszki do przekroczenia 

Nie wiecie może czy będą jakieś zmiany w super sprzedawca 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

majster_man
#14 Krzewiciel#

Co Ci to da? Lubisz kolekcjonować znaczki przy loginie?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Powiem Ci tak: - mnie to teraz "wisi" - jako sprzedawcy.

Jako kupujący - na status SS przestaję zwracać uwagę.

Ja mam np. udupiony status SS za brak 99% odpowiedzi w dyskusjach w terminie. Jedną sobie po prostu przegapiłem. A mam w miesiącu 1-3 dyskusje.

Musiałbym mieć minimum 100 dyskusji, żeby utrzymać status SS.

To jest chore - w tym przypadku są po prostu promowane duże i nierzetelne firmy, które mają sporo założonych dyskusji od niezadowolonych klientów. Ja, jako rzetelny sprzedawca, mam 1-3 dyskusje miesięcznie, jedną przegapiłem, nie odpowiedziałem w terminie 24h i status SS "wyleciał" na miesiąc. Musiałbym bardzo się wyprodukować, oszukując kupujących i wysyłając stale przesyłki po terminie - żeby mieć założonych 100 dyskusji.

Lecz takie jest stanowisko Allegro - musisz być nierzetelny, musisz oszukiwać kupujących, żeby założyli Ci jak najwięcej dyskusji, a to po to, żeby utrzymać status SS. To jest kolejny absurd Allegro.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@SklepAnMa2020 Allegro planuje wprowadzić zmiany w systemie komentarzy polegające na tym, że stosowane mają być wobec kupujących zachęty do ich wystawiania. Obecnie spora część kupujących nie wystawia ocen, chyba że negatywne, gdy sprzedawca zasłuży. Po zmianach łatwiej będzie zgromadzić odpowiednią ilość pozytywów. O SS warto się starać. Wielu kupujących wybiera sprzedawców z SS, mając wtedy gwarancję lepszej obsługi.

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Do SS musisz mieć 100 komentarzy. 

Odkąd wszedł katalog teraz większe znaczenie ma cena. Jak straciliśmy SS na kilka dni jeszcze przed tymi zmianami np przez nierozwiązaną dyskusję "Janusza" faktycznie miało to znaczenie i spadek sprzedaży był ewidentny (pozycjonowanie na liście wyszukiwania etc...).

Teraz w podobnej sytuacji (awaria poczty = brak odpowiedzi w 24h) nie mamy go od 2 tyg i jeszcze musimy czekać tydzień aby średnia z 30dni grała. Spadek "chyba jest" ale minimalny. Właściwie trudno powiedzieć czy to przez brak SS czy sezon urlopowy.  Ba nawet mamy 2 dni najlepsze w miesiącu 🙂

Liczy się teraz katalog czyli cena (niestety) i wysyłka do godziny XX-XXX aby być w zakładkach najtaniej od i najszybciej od. W tych zakładkach na topowych pozycjach są teraz sprzedawcy mający np 97% poleceń a ty SS jesteś gdzieś tam jeśli cena nie gra!!! Szkoda że w tą stronę to poszło. 

 

oznacz moderatorów