anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

System weryfikacji zwrotów ze Smart

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Czy Allegro w końcu pomyśli o jakimś sposobie na obronę przed cwaniaczkami zamawiającymi towar ze Smartem? 

Notorycznie mamy zakupy różnych elementów, które kosztują niewiele np. 1,50 ale żeby dobić do wartości darmowej wysyłek taki cwaniaczek dobija sobie inny towar do zamówienia żeby tylko dostać coś za 1,50 i zwrócić za darmo całą resztę.

Generuje to dodatkową pracę związaną ze zwrotem towaru - rozpakowanie, wycofanie paragonu, zwrot prowizji, wysłanie pieniędzy.

 

Moja propozycja jest taka - o ile w ogóle ktoś w Allegro to przeczyta.

Sprzedawca powinien mieć możliwość weryfikacji czy kupujący nie próbuje go wykiwać właśnie w taki sposób podany powyżej. Jeśli tak by było, sprzedawca mógłby zwrócić kwotę za zakupy pomniejszoną o realną wartość kosztów transportu do klienta. 

Klient wiedzący o tej możliwości dwa razy zastanowił by się zanim cokolwiek by próbował wyłudzić oszukując system.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Takie działanie kupujących jest niezgodne z regulaminem Smart. Po częściowym odstąpieniu od umowy, kwota zakupów jest zbyt niska aby mieć darmową dostawę, więc kupujący powinni płacić za wysyłkę.

oznacz moderatorów

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Jeśli takie są zapisy regulaminu Smart to muszę się w niego dokładnie wczytać bo nie widziałem nic tam na ten temat.

Przynajmniej konieczność podania powodu zwrotu żeby można było zweryfikować co jest nie tak. Wdałem się ostatnio w dyskusję z klientem poprzez allegro bo najpierw kazał spakować towar w cztery paczuszki z czego potem jedną sobie wziął bo tyle potrzebował a resztę zwrócił. Jak w panelu dyskusji zacząłem go pytać czemu tak zrobił to się zaczął tak gubić w zeznaniach że w końcu miałbym argument do tego żeby cwaniaczkowi nic nie pozwolić zwrócić ale niestety zwrócony towar jest już u mnie więc pozostaje tylko przetrzymać go 14 dni ze zwrotem pieniędzy. I to jest jedyny sposób obrony przed cwaniactwem Smartowym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zapisy regulaminu nie są dokładnie takie, ale są w nim określone kwoty od jakich przysługuje darmowa dostawa. Po częściowym odstąpieniu od umowy kupujący nie spełnia warunków.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Sadamet_pl OCZYWIŚCIE MASZ RACJĘ , ALE TRZEBA BY / CAPS / zacząć u źródła . U.K> mówi jasno ,, kupujący ma prawo zwrócić całość lub część zakupów ,,

oznacz moderatorów

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Wczytałem się w regulamin i o ile nie ma jakiegoś bardziej szczegółowego regulaminu to samo Allegro zezwala na takie patologie, że można zwrócić towar dowolnej wartości.

oznacz moderatorów