anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon od Allegro.

buksymilian1
#7 Wielbiciel#

Witam, czy Allegro dzwoni do klientów? Dziś miałem telefon z numeru prywatnego i pan podawał się za pracownika allegro.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@buksymilian1 czy ta osoba się przedstawiła i wyjaśniła w jakim celu do Ciebie zdzwoni? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

buksymilian1
#7 Wielbiciel#

Tak, pan się przedstawił, ale wydało mi się to tak nieprawdopodobne, że dzwoni ktoś z Allegro, że się rozlączylem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@buksymilian1 allegro nie dzwoni do użytkowników chyba że zamówisz sobie rozmowę z konsultantem 

oznacz moderatorów

buksymilian1
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za info. Nie zamawiałem rozmowy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael dzwonią, do mnie dzwonili dwa razy w sprawach firmowych 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael nie do końca tak jest, nasi reprezentanci czasami dzwonią do sprzedających, ale abym mogła ustalić, czy to rzeczywiście ktoś od nas, potrzebuję nieco więcej szczegółów. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

hotpin
#2 Obserwator#

@_HolaOla_dzisiaj miałem telefon od mężczyzny podającego się za pracownika Allegro. Numer Warszawski, nie Poznański - 22 167 89 77. Informował o tym, że od 30 sierpnia 2023 zmieniają się zasady w Allegro Smart, wobec tego aby posiadać oferty ze statusem Smart należy zaktualizować przesyłki o Allegro ONE, dwóch kurierów i dwa punkty odbioru. Mówił, że dostałem ostatnio maila w tej sprawie i tak, to racja. Zastanawiający był fakt, że mówił iż nie ma dostępu do mojego konta, kiedy zapytałem jakich metod obecnie brakuje w moich aukcjach. Jedyna informacja jaką uzyskał ode mnie to kod pocztowy i pytał do kiedy poprawię formy wysyłki o te wymagane. Sam ton rozmowy i słownictwo nie do końca profesjonalne. Rozmowa trwała 4 min. Czy rzeczywiście ktoś z Allegro dzwoni w takiej sprawie z w/w numeru?

oznacz moderatorów

hotpin
#2 Obserwator#

Zaznaczam jeszcze, że nie zamawiałem rozmowy. Numer ten próbował się do mnie dodzwonić 3, 7, 8 sierpnia, ale wtedy nie odbierałem.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hotpin Cześć, 22 167 89 77 to nasz numer. Oczywiście jeśli czujesz się komfortowo i nie masz ochoty kontynuować rozmowy, możesz się rozłączyć i w razie potrzeby umówić rozmowę w innym terminie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

tomczak_zz
#10 Popularyzator#

@ko_alka  napisał(a):

@hotpin Cześć, 22 167 89 77 to nasz numer. 


Mimo wszystko ostrożnie: Nietypowy vishing. Podszyli się pod prawidłowy nr banku. "Z tej strony rządowy przedstawiciel banku"...

______________
Miłego czasu! 🙂
oznacz moderatorów

WSautoParts
#9 Pomysłodawca#

Już po raz 5 czy 6 dzwoni do mnie ten telefon wczesny przedpołudniem i za każdym razem proszę o rozmowę ale po południu kiedy będę wolny. i uzyskuję zgodę.  I nadal to samo dzwonią o tej samej porze. Nic nie pomaga. Postanowiłem zablokować numer.

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

właśnie, że dzwonią - do mnie dzwonili:

- parę razy z zapytaniem dlaczego nie chce korzystać i jednocześnie udostępnić klientom odroczonej płatności
- pare dni temu dlaczego nie chcę swoich ofert umieścić na allegro.cz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dzwonią jak oni coś potrzebują, ale ja ty masz sprawę to każą pisać albo zamówić rozmowę i czekać.😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  @buksymilian1  


@LEW433  napisał(a):

Dzwonią jak oni coś potrzebują, ale ja ty masz sprawę to każą pisać albo zamówić rozmowę i czekać.😁


Więc najrozsądniej ignorować takie telefony. To może być ktoś z Allegro, ale wkrótce oszuści szybko przejmą tą metodę i będą wyłudzać dane i ważne informacje.

Niech sobie wielmożny konsultant zamówi możliwość rozmowy tak samo jak Allegro wymaga tego samego od użytkowników. 

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Zdarza się że dzwonią ,miałem od nich połączenia w sprawach służbowych .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mwmonety  Do mnie też dzwonił oszust z numeru banku, też w sprawach służbowych. Zorientowałem się że to oszust gdy zaczął nawijać że moim kontem interesuje się policja.

Kazałem mu lepiej nauczyć się języka polskiego, szybko się rozłączył.

Tak wyglądają sprawy służbowe przez telefon

oznacz moderatorów