anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

teoretyczna nie zgodność umowy

kacz92
#3 Debiutant#

Witam 
Sprzedałem komputer lenovo thinkpad yoga z oryginalnym zasilaczem lenovo na okrągłą końcówkę + adapter by w pełni współpracował ze sprzedanym komputerem. Adapter jest to zamiennik, który w pełni współpracuje z komputerem, oraz producent produkuje również adaptery jako odpowiednik tego co załączyłem do komputera. 
w związku z tym kupujący, twierdzi że nie wywiązałem się z umowy i ma roszczenia do oryginalnego zasilacza od tego komputera. jak sam twierdzi dołączyłem cytując "Sprzedawał Pan konkretny model laptopa, który powinien posiadać w komplecie oryginalny zasilacz do laptopa Lenovo ThinkPad Yoga 370. Niestety po otrzymaniu przesyłki okazało się, że oryginalny zasilacz (jak Pan ujął w opisie) jest oryginalnym dla innego typu laptopa. Dopiero adapter załączony w komplecie do "oryginalnego" zasilacza pozwala na jego prawidłową pracę i zasilanie laptopa Yoga 370."

Zasilacz który dołączyłem jest oryginalny marki lenovo, w opisie nie było słów kluczowych "od tego komputera itd." 

prosił bym o ocenę roszczeń kupującego.

Czy z mojej strony nie spełniłem warunków transakcji dołączając adapter do oryginalnego zasilacz ?

Sprzedałem klika takich komputerów z takimi zasilaczami i wszyscy kupujący byli zadowoleni z transakcji i nikt nie wnosił roszczeń. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli w opisie oferty była taka informacja zawarta i nie wprowadzała w błąd kupującego to nie masz czego się obawiać, ale jak nie było to należy wyjaśnić i dogadać się z kupującym albo uwzględnić reklamacje.

oznacz moderatorów

kacz92
#3 Debiutant#

W opisie napisałem "ZASILACZ: W zestawie oryginalny" nie napisałem, że jest oryginalny zasilacz lenovo + adapter. 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Jak wszystko działa to w czym problem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kacz92 Kolega nie ma racji, jeżeli nie było takiej informacji to oczywiście zależy od kupującego,ale może zgłosić reklamację i najlepszym rozwiązaniem jest dogadanie się z kupującym.

oznacz moderatorów

kacz92
#3 Debiutant#

Dobra, to teraz drugie pytanie. Kupujący odsyła na swój koszt zasilacz czy na mój?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kacz92 reklamacja na Twój koszt,  wymieniasz i oddajesz za odesłanie lub oddajesz kasę za towar i odesłanie, przy reklamacji uznanej wszystkie koszty ponosi sprzedawca 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kacz92 W nastepnych aukcjach napisz dokładnie np. 1 Tablet Lenowo   2. Zasilacz -zamiennik typ  "AAA2568" + adapter.   Wtedy nie bedzie się do czego przyczepić, A widocznie trafiłeś na wyjątkowo roszczeniowego klienta, jak się przyczepił o "niedopowiedzenie" Ja parę dni temu kupiłem tablet Samsung Galaxy gdzie w opisie było + ładowarka. Też mi się wydawało, że powinien być oryginał, a dostałem zamiennik. Zadzwoniłem do sprzedawcy i dostałem wyjaśnienia. Nie zrobiłem afery, tylko wystawiłem 3x5 gwiazdek. Ale cóż są ludzie i "berety" 

oznacz moderatorów