anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

termin reklamacji u osoby prywatnej

ased41
#7 Wielbiciel#

witam.  Mam pytanie do jakiego czasu dziala reklamacja u osoby prywatnej?

czytalam wasz reglamin i pisze za osoba przywatna nie ma obowiązku przyjęcia reklamacji. 

Widzę ze to  tak nie działa wszystko zależy od kaprysu na allegro. Wolna amerykanka .

Obciązyli mi konto , pobrali prowizje , towaru nie dostala z powrotem  OSZUSTWO.  

NIE BYLO MNIE W POLSCE NIE MIALAM DOSTĘPU DO KOMPUTERTA , NIE MAM DOSTĘPU  DO ALLEGRO PRZEZ TELEFON.   Tylko na powolanie kupującego ze nie zgodne z opisem , co jest nie prawdą , po terminie po 20 dniach obciązacie konto sprzedającego, a gdzie ta reklamacja wyslana do sąsiada  nie jestem Smart. Oszustwo i zlodzięjstwo  na tym portalu.  Pobierają kase za nic. Gdzie ochrona sprzedającego , bo wszystko u was dziela w jedną strone.  Wszystkim odradzam  i będe odradzac Allegro.  Jak nie dostane towaru póje do prokuratury

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ased41 wyłączyłeś w ofercie sprzedaży możliwość rękojmi? Kiedy sprzedałeś przedmiot i kiedy kupujący zgłosił problem z przedmiotem?

Na sprzedawcy nawet prywatny spoczywają pewne obowiązki.
Zatwierdziłeś je logując się na portalu.

Oczywiście masz prawo dochodzić swojej racji na drodze cywilnoprawnej.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak w ofercie napiszesz w opisie wylaczam rekojmie to nie musisz rozpatrywac reklamacji gdy ktos kupi. Jak nie napisalas to kupujacy ma 2 lata rekojmi i reklamacje masz rozpatrzyc do 14dni od zgloszenia inaczej ci allegro dowali protect na twoj koszt. Co do regulaminu to osoba prywatna nie musi przyjmowac zwrotow a nie reklamacji. Co do powrotu paczki to za zwrot odpowoada nadawca / kupujacy i przewoznik przed kupujacym jak paczka poszla chun wi gdzie to ich ciagaj do odpowiedzialnosci. Przewoznik powinien odeslac paczke do nadawcy z adnotacja nieodebrano a nie zostawic u sasiada 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael @Client:44052296 hopaki wyłączenie rękojmi nie wiele w tym przypadku zmieniło by, myślicie że konsultanci czytają oferty 😞 problemem był tu brak odpowiedzi na dyskusję itp. 

@ased41 regulamin na to zezwala, masz 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, nawet jak było wyłączenie, musisz to napisać w dyskusji, za towar odpowiadasz i to że nie było z Tobą kontaktu nie ma znaczenia na allegro 😞 a o zwrot towaru wystąp do kupującego opłacając my etykietę lub podsyłając kuriera jak będzie problem poproś o pomoc allegro czasem to skutkuje w odzyskaniu towaru 🙂

Pomijam fakt czy takie działania są zgodne z prawem, allegro nie jest stroną transakcji i nie powinno obciążać Cię za wypłaty które sami zlecają w ramach protect, bez udziału sądu itp. 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 wyłączenie pozwoliłoby ścignąć potem allegro w sądzie, regulamin musi być zgodny z prawem wniesienie reklamacji w tym momencie jest nieskuteczne i nie wywołuje skutków prawnych

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ased41 Na pewno? a nie jest czasem napisane że prywatny sprzedajacy nie musi przyjmować zwrotów, a odpowiada przez 2lata za towar za niezgodność z opisem?

oznacz moderatorów