anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar przekazany, a płatność bez pokrycia

Client:69564447
#7 Wielbiciel#

Witam, wczoraj (16.04) późnym wieczorem dogadałem się z pewną osobą na to bym wystawił na portalu allegro walutę w grze online za pewną kwotę pieniędzy.
Wszystko wyglądało w porządku. Aukcja została przeze mnie wystawiona za kwotę ponad 700zł, kupujący kupił przedmiot na allegro lokalnie, aukcja się skończyła. Na facebooku umówiliśmy się jak ma wyglądać przekazanie wirtualnej waluty w grze, waluta została przekazana, jednak jak pieniędzy na allegro nie było, tak dalej nie ma.
Dziś konto użytkownika (allegro) który kupił przedmiot na aukcji zostało zawieszone nie wiem z jakiego powodu. Na facebooku także nie ma odzewu
Nie wiem czy to wolny obrót banku(?) Nie mam pomysłu
Przechodząc do meritum. Mam czekać na pieniądze na allegro czy to moja niewiedza że mam wpierw czekać na pieniądze pozbawiła mnie 700zł?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

To Twoja niewiedza i naiwność. Możesz teraz iść na policję.

oznacz moderatorów

Client:69564447
#7 Wielbiciel#

Co policja zdziała w takiej sytuacji? 
Zostałem umyślnie wprowadzony w błąd dla zysku majątkowego, ale niewiedza o tym jak działa allegro raczej weźmie tutaj górę

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie wiem, musisz pytać policję.

oznacz moderatorów

filonpl2
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli kupujący płacił przez PayU, pieniądze powinieneś otrzymać niemal natychmiast. Jeżeli płatność odbywa się za pomocą przelewu tradycyjnego, może on iść nawet kilka dni. Sposób płatności możesz sprawdzić w e-mailach powiadamiających od Allegro Lokalnie.

Powinieneś jednak wysłać przedmiot po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie Allegro Finanse. Ja zawsze po otrzymaniu informacji o wpłacie sprawdzam stan konta.

Jeżeli nie otrzymałeś żadnych e-maili powiadamiających, lub otrzymałeś, ale sfałszowany (np. z innego adresu niż powiadomienia@allegrolokalnie.pl, to obawiam się, że nie uzyskasz pieniędzy, towar też raczej przepadł 😞

oznacz moderatorów

Client:69564447
#7 Wielbiciel#

A jak z umową pisemną która to odbyła się na facebooku?

oznacz moderatorów

filonpl2
#9 Pomysłodawca#

Nawet, gdyby umowa byłaby pisemna i podpisana przez obie strony, to wystarczy podać fałszywe dane do umowy i po otrzymaniu towaru wyrzucić ją do kosza.

oznacz moderatorów

Client:69564447
#7 Wielbiciel#

Dziękuje, kolejna nauczka życia

oznacz moderatorów

filonpl2
#9 Pomysłodawca#

Przykro mi. Jak napisał kolega wyżej, jedyne co możesz zrobić, to iść na policję, natomiast jest niestety duże prawdopodobieństwo, że po prostu powiedzą "Trzeba było mu nie przesyłać towaru przed zaksięgowaniem pieniędzy." 😞

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, tak nie mogą powiedzieć, muszą przyjąć zgłoszenie i rozpocząć postępowanie 🙂 To wyłudzenie albo oszustwo, mają obowiązek ścigać.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Policja nie może odmówić przyjęcia zgłoszenia

ba mają nawet obowiązek zebrać dowody jeżeli sprawa ma charakter cywilny

ale tutaj możemy mieć do czynienia z oszustwem

więc policja zgłoszenie przyjmie

trzeba przygotować dowody, wydruki z korespendencji z Kupującym i itp

oznacz moderatorów

filonpl2
#9 Pomysłodawca#

Chociaż nawet, gdyby zgłoszenie zostało przyjęte, ciężko byłoby takiego delikwenta namierzyć 🙁

@Client:69564447 czy umowa pisemna sprzedaży miała formę podpisywanego dokumentu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oj ludzie tyle się pisze i mówi a wam tzw łatwe zarobki i tzw okazje nadal w głowie

oznacz moderatorów