anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

używane rzeczy po wyżej 6 miesiąca

SirGuardian
#10 Popularyzator#
 
Jest taki punkt.
 
"zwolniona z opodatkowania jest sprzedaż rzeczy, która była w posiadaniu sprzedawcy dłużej niż 6 miesięcy"
 
Nie mam paragonów ale produkcja nie których rzeczy bo to elektronika komputerowa jest ściśle określona. W sensie data premiery  i oczywiste jest to że dany procesor czy inna rzecz z komputera już nawet nie jest produkowana czy to może być dowodem do tego by być zwolnionym z opodatkowania?.
 
Czy to zwolnienie dotyczy tylko podatku dochodowego czy też vatu?
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Zwolniona z podatku dochodowego jest sprzedaż własnych rzeczy używanych przez pełne 6 miesięcy. Sprzedaż prywatna, nie w ramach działalności gospodarczej.

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

tak , załóżmy że będę miał prywatnie po za działałnością którą planuje prowadzić. Troche elektroniki bo mam kilka swoich komputerów. Jednak jak zaczne sprzedawać tego rodzaju sprzęt już nie będę potrzebował obecnego sprzętu. Nie mam na nie paraganu to sa sprzęty dość stare. Ale jednak coś tam warte dlatego chciałbym wiedzieć czy bez dowodu w postaci paragonu jestem w stanie to sprzedać bez podatku.  

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@SirGuardian wiesz, to takie trochę kombinowane, chcę założyć firmę ale też sprzedawać swoje rzeczy. Wiem o co chodzi, wiadomo, podatki. Jako osoba prywatna możesz sobie sprzedawać określone rzeczy (nieważne jakie, czy to komputery, czy też używane ciuchy do określonej kwoty, trzeba sprawdzić jaka obowiązuje w tym roku) i nie zapłacisz podatku. Po przekroczeniu tej kwoty dalej możesz prowadzić jakby to określić może "sprzedaż okazjonalną" czyli raz wystawisz stare futro za 500 zł, później komputer za 2000 zł, potem jakaś szafę za 400 zł idt, itp i nikt się do tego nie doczepi i nie musisz mieć paragonów zakupu, że masz to przez 6 miesięcy czy dłużej. Natomiast jeśli wystawisz 1000 sztuk części komputerowych, i po sprzedaży będziesz dostawiał te same czy inne części, to według ustawy twoja sprzedaż będzie podchodzić pod zapis "działalności handlowej w celach zarobkowych prowadzonej w sposób ciągły i zorganizowany" (trochę to upraszczam, ale tak to mniej więcej jest zapisane w ustawie) i tutaj możesz mieć problem.

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

dziekuje za informacje. Dokładnie mam około 30 części i więcej raczej nie będzie. Po prostu mam swoje zasilacze , ramy , procesory z prywatnych komputerów. A że Plan jest taki że będę tego typu sprzęt sprzedawał legalnie pod firmą to te prywatne części nie będą mi potrzebne bo będę miał sporo lepsze zakupione pod sprzedaż. To tak jakby mieć swój stary samochód ale otwiera się auto handel to ma się dostęp teraz to ciekawych innych lepszych a aktualny samochód w porównaniu do tych co teraz się będzie handlować to stary model :P.  Z elektroniką jest tak że mam jej po prostu z trochę jeszcze bez firmy bo nie wiedziałem w przeszłości że ruszę handel w sieci 🙂

oznacz moderatorów