anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uczulenie na Smartwatch'a

melonek5555
#8 Zapaleniec#

Witam

Sprzedałem ostatnio pewnej Pani Smartwatch'a, którego ściągnąłem z Ali*****ss w większej ilości. Zamówiłem model, który jest stosunkowo popularny na Allegro, jako produkt ma oceny 4.8/5, kilkadziesiąt opinii, kilkaset gwiazdek 5/5 i 4/5. 

Dziś ta pani założyła dyskusję, ponieważ po otrzymaniu przesyłki i po założeniu Smartwatch'a, z tego co pisze - spuchła jej ręka w miejscu gdzie miała założony ten zegarek. Ponadto podesłała mi zdjęcie tej ręki oraz przyznała, że ma uczulenie na chrom i nikiel.

Oczywiście napisałem że przepraszam za zaistniałą sytuację, że może zrobić zwrot przez Allegro, ponieważ i tak zależy jej na zwrocie pieniędzy...

...ale co z tą ręką? W sensie, czy w takiej sytuacji gdyby chciała rościć sobie prawa do odszkodowania jakiegokolwiek, to czy automatycznie jestem na straconej pozycji?

Na aukcji nie miałem napisane z czego jest zrobiony zegarek, producent nie podał takiej informacji. Jedyne co, to tyle że paski - jeden jest gumowy, a drugi ze stali nierdzewnej. Inni sprzedawcy tego zegarka też nie mają informacji na temat materiałów użytych do produkcji "jednostki centralnej" Smartwatch'a 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@melonek5555 a masz wszystkie certyfikaty dopuszczające do użytku CE itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

melonek5555
#8 Zapaleniec#

Certyfikat CE będzie (na opakowaniu jest nadrukowane CE, sprzedawca z Ali też ma tam wklejone certyfikaty).

Aaa... pozostałe certyfikaty? Heh... a jakie jeszcze byłyby potrzebne? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@melonek5555 jako importer produktów na teren UE powinieneś wiedzieć 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

melonek5555
#8 Zapaleniec#

Spodziewałem się takiej odpowiedzi, ale po cichu liczyłem że jej nie dostanę 🤐

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@melonek5555 pierwsza lepsza strona 🙂

świadectwo jakości, certyfikat sanitarny i deklaracja zgodności z wymaganiami UE. Dokumenty te potwierdzają, że towar spełnia wymagania sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w UE i zapewniają bezpieczeństwo konsumentów.

Na opakowaniach produktów muszą być umieszczone określone informacje, takie jak nazwa i adres producenta, data produkcji, termin przydatności do spożycia, skład, waga oraz ewentualne ostrzeżenia czy instrukcje dotyczące użytkowania produktu. Wszystkie te informacje są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom oraz ochrony ich praw jako konsumentów.

1) Oznaczenie CE – jednym z najważniejszym przy imporcie elektroniki z Chin jest certyfikat zgodności urządzeń z unijnymi dyrektywami dopuszczającymi towary na wspólnotowy rynek w zakresie bezpieczeństwa konsumentów i środowiska. Oznaczenie „CE” musi się znaleźć na przywożonym z Chin sprzęcie RTV i AGD. 

2) Oznaczenie klasy energetycznej – większość sprzętu RTV i AGD musi posiadać etykiety informujące o skali zużywanej przez urządzenie energii. Urządzenia z najmniejszym zużyciem energii oznaczone są klasą „A”, zużywające najwięcej – klasą „G”.

3) Urządzenia podlegające oznakowaniu klasą energetyczną muszą również zostać wpisane do unijnego rejestru European Product Database for Energy Labelling.

4) Certyfikat RoHS – Inspekcja Handlowa może skontrolować przestrzeganie przez importera towaru obwarowań dyrektywy RoHS, czyli z ang. Restriction of Hazardous Substances, której zadaniem jest ograniczenie ilości niebezpiecznych substancji przenikających do środowiska.

5) Certyfikat WEEE – każdy sprzęt elektroniczny sprzedawany na terytorium UE musi być opatrzony specjalnym oznakowaniem. Chodzi o symbol przekreślonego kosza na śmieci, który wskazuje, że produktu nie wolno wyrzucać do zwykłego kubła, a musi trafić do specjalnego punktu rozbiórki celem recyklingu. 

6) Certyfikat SDS – część wprowadzanego do obrotu w UE sprzętu musi posiadać tzw. świadectwo charakterystyki, z ang. Safety Data Sheet. Wymagane jest dla urządzeń zawierających substancje niebezpieczne.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

melonek5555
#8 Zapaleniec#

CE będzie 

RoHS będzie

WEEE będzie

SDS - będę musiał sprawdzić. Ale chrom i nikiel to chyba nie są substancje niebezpieczne 😉

Oznaczenie klasy energetycznej... wiem, takie jak na telewizorach itp. Na Smartwatch'ach tego chyba nie dają 😉

 

Ale zakładam że lepiej żebym wszystko miał, bo inaczej biada mi 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@melonek5555 udobruchaj kupującego jakimś gratisem ale tak żeby nie poznała że masz pełne gacie 😄 Bo jak pociągnie to dalej to kary i inne opłaty Cię zjedzą 😞 

ps. nie zapomnij o rejestracji elektroniki BDO i zakup kasy fiskalnej i wejście w Vat jak nierejestrowana DG 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

melonek5555
#8 Zapaleniec#

Patrz, a jak rozmawiałem z babką w urzędzie co chcę robić i na jakiej zasadzie, to powiedziała mi że jedyne czego mam pilnować to nie przekroczyć progu przychodu jaki obecnie obowiązuje, a jak przekrocze to dopiero wtedy mam się wszędzie rejestrować 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 nic nie pociągnie ona ma wiedzieć na co jest uczulona a nie ty masz wiedzieć że ona jest uczulona może sobie wygooglać z czego jest smartwatch o ile to akurat przez kontakt z nim ma problemy. @melonek5555 niech odeśle i tyle nie będzie dowodu nawet na to że akurat ten zegarek coś u nij spowodował a w sądzie ciężar dowodu leży po stronie wnoszącej pozew, nikiel i chrom są tak powszechne że niech udowaodni że akurat nie złapała za barierkę schodów w parku i nie od tego to uczulenie mogła mieć kontakt z tymi pierwiastami w 1000 miejsc a nie koniecznie przez zegarek prosze bardzo ekspertyze lekarską niech da że to uczuclenie wynika z założenia tego konkretnego zegarka. W instrukcji też pewnie pisze z czego zegarek jest i czy noszenie może spowodować jakieś skutki zdrowotne chociażby info o zakłóceniach  rozrusznika serca albo niech pozywa producenta.

oznacz moderatorów

melonek5555
#8 Zapaleniec#

@kostas11 Zerknąłem na opakowanie SmartWatch'a

Na opakowaniach produktów muszą być umieszczone określone informacje, takie jak nazwa i adres producenta, data produkcji, termin przydatności do spożycia, skład, waga oraz ewentualne ostrzeżenia czy instrukcje dotyczące użytkowania produktu. Wszystkie te informacje są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom oraz ochrony ich praw jako konsumentów.

Z wyżej wymienionych znajdzie się jedynie instrukcja. Mogę dokleić nazwę i adres producenta z Chin, jeżeli zrobi to różnicę

 

Oznaczenia CE, FC, RoHS, WEEE - wszystko jest

 

 

świadectwo jakości, certyfikat sanitarny i deklaracja zgodności z wymaganiami UE. Dokumenty te potwierdzają, że towar spełnia wymagania sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w UE i zapewniają bezpieczeństwo konsumentów.

Zgaduję, że mam prosić sprzedawcę z Ali*****ss o udostępnienie takich dokumentów?

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@melonek5555 Jesteś firma? To powinieneś mieć ubezpieczenie OC 

oznacz moderatorów

melonek5555
#8 Zapaleniec#

Nie jestem firma, sprzedaję jako "prywatny sprzedawca"

oznacz moderatorów