anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Umowa słowna ? Czy coś takiego zobowiązuje mnie do wysłania towaru ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Murinko
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam problem 

Na allegro lokalnie wystawiłem Tablet za 1000 zł, po jakimś czasie odezwała się jakaś Pani że ona chce kupić na co ja zoobligowalem się zarezerwować przedmiot na 12 godzin bo pani wcisnęła opcje rezerwacji, po skończeniu się tych 12 godzin Pani napisała mi prywatną wiadomość na czacie że jest zdecydowana ale czy mogę poczekać z płatnością 3 dni. Na co ja się zgodziłem i że rozumiem i że nie ma problemu.

 

Oczywiście dziwnym trafem tablet ten ktoś kupił kilka godzin przed kontaktem ze strony Pani te 3 dni później, po czym gdy tablet został już wysłany do nowego kupującego , to nagle Pani pisze że czuje się oszukana bo według niej zawarliśmy umowę kupna/sprzedaży (według niej słowna) i według niej ta słowna umowa jest wiążąca i teraz grozi mi kontaktem z adwokatem oraz zadośćuczynieniem.

Czy ta pani ma prawo domagać się abym wysłał jej ten towar który był na aukcji lub równowartość tego towaru (był to tablet o wartosci 1000zl).

Pytam bo nie wiem, bo według mnie wiążące jest to czy klikniesz KuP TERAZ czy nie 🙂

 

Ta Pani dodam tylko że pisała z konta niezarejestrowanego bo widniało tylko imię Marzena oraz nazwa konta "client245224..." Pytam bo nie wiem czy prawo polskie jest tak głupie i będę teraz ścigany przez adwokata tej Pani czy ta Pani ma rację i muszę zapłacić jej zadośćuczynienie ponieważ jak to ta Pani stwierdziła jest to jej potrzebne do pracy (tak ten tablet z mojej aukcji, którego kupił jakiś Pan) 

🙂 

 

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa umowa ustna jest tak samo ważna jak inne, teraz tu pisząc o tym albo jak Pani posiada dowód na jej zawarcie ma prawo domagać się wysyłki towaru ale jak nie opłaciła albo jakbyś zwrócił jej środki po zapłacie to Allegro nic Ci nie zrobi, zostaje jej sąd a czy pójdzie??

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Murinko Nie, jeśli czas rezerwacji tej oferty na Allegro Lokalnie minął, miałeś prawo sprzedać ten przedmiot innej osobie i nie musisz spełniać oczekiwań kupującej, które tutaj wymieniłeś. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Murinko
#7 Wielbiciel#

Dziekuje, czyli z czystym sumieniem mogę napisać Pani grzecznie na czacie "prosze do mnie nie pisać ponieważ przedmiot został sprzedany innej osobie i nie mam go obecnie w domu" 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Murinko Dla pewności podaj mi proszę jeszcze numer tej oferty. Sprawdzę jak wygląda sytuacja w naszym systemie.  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Murinko
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Murinko Dziękuję, tyle mi wystarczy. Widzę, że prawidłowo zakupi i opłacił ten przedmiot kupujący z Bielan, więc możesz śmiało wysyłać mu ten tablet. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Murinko
#7 Wielbiciel#

rozumiem, dziekuje, zastanawia mnie tylko czy faktycznie jest coś takiego na zasadzie ze ktoś mi może napisać że wiąze nas umowa kupna/sprzedaży USTNA 🙂 bo na allegro chyba sprawa jest jasna czyli kto pierwszy da kup teraz ten wygrywa mimo że z kimś się ustala jakieś szczegóły to dopoki nie kupi to nie powinien według mnie domagać się jakiś praw 😄

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Murinko Skonsultuję jeszcze dokładnie tę kwestię i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Murinko
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, czy udało się już coś ustalić pozdrawiam

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A sprzedał po 3 dniach???

oznacz moderatorów
Murinko
#7 Wielbiciel#

tak, po okresie rezerwacji minęły bodajże 2 lub 3 dni po czym sprzedał się tablet i kupił go inny uzytkownik, przy czym odrazu zapłacił. a Pani wtedy stwierdziła że obowiązywała nas umowa kupna/sprzedaży słowna

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

a Pani ma jakieś potwierdzenie że się zobowiązałeś na piśmie bo raczej nie nagrywała rozmowy telefonicznej, smsy/ wiadomości allegro etc

 

oznacz moderatorów
Murinko
#7 Wielbiciel#

Witam, Nie tylko na czacie ma potwierdzenie że poczekam do niedzieli a właśnie w niedzielę kupił ktoś inny 🙂 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ma, tu jest potwierdzenie.🤗

oznacz moderatorów
Murinko
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2022-12-12-20-50-42-019_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-50-51-971_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-51-00-123_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-51-10-288_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-51-17-469_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-51-27-484_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-51-34-295_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-51-42-076_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-51-57-915_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-52-05-222_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-52-15-075_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-52-22-809_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2022-12-12-20-52-31-244_com.mi.globalbrowser.jpg

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Murinko Nie, dziś na pewno już nic ustalę. Wrócę do Ciebie z informacjami, gdy tylko dostanę potwierdzenie od specjalistów w tym zakresie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Murinko
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, dziekuje

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

no to slowo przeciwko slowu niech udowodni ze powiedziales ze jej potrzymasz towar 3 dni a jak nagrywala bez twojej zgody to ty jej odszkodowanie na pare stowek a ona tobie na pare tysi musialaby byc glupia

oznacz moderatorów