anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawienie cenników dostaw

slaavo1
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry,

Przygotowuję się do rozpoczęcia sprzedaży na allegro. Mam pewien problem z konfiguracją prawidłowych cenników dostaw, proszę o prośbę w pomocy, jak to prawidłowo zrobić.
Będę sprzedawał produkty z trzech grup, A- grupa małych lekkich rzeczy (mieszczą się w GRUPIE A PACZKOMAT) , B- grupa towarów o średnich wielkości (waga jednej pozycji około 5-10kg), C- towar lewo mieszczący się w grupie C paczkomaty in-post - waga 25 kg. 

Problem polega na skonfigurowaniu cenników dostaw, gdy klient wybiera towar z trzech różnych grup. Sprawdziłem to również, o innych sprzedających i wydaję mi się, że mają taki sam problem.

Dla przykładu:

Klient kupuje towar z grupy C (waga 25kg, duży gabaryt - cena np. 35 zł), 2 sztuki z grupy B (waga 2 x 3 kg, cena 2 x 15 zł) i 20 szt. z grupy A (waga 20 x0,1 kg, cena 20 x 1 zł).

Mam 3 cenniki dostaw: A dla grupy A (Gabaryt 1 Inpost),B dla grupy B (Gabaryt 2 Inpost), C dla grupy C (Gabaryt 3 Inpost - największy wymiar i waga). Ustawienie - za przesyłkę zapłać z najdroższego cennika

Zgodnie z tym co kupił klient towar należy wysłać w dwóch paczkach - Towar z grupy C jedna paczka, towar z B i C zmieści się do drugiej paczki. W takim układzie załapie się na smarta, ale będę musiał spakować w jedną paczkę (żeby dostać zwrot) lub dwie i za jedną zapłacić z własnej kieszeni. 

Jak skonfigurować cenniki aby działało to poprawnie.

Jeżeli ustawię wyślij wszystko osobną paczkę, będę musiał wysłać trzema różnymi a spokojnie można dwoma. Nie chciałbym naciągać klienta na tą trzecią - nie ma takiej potrzeby. 

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych sprzedawców.

Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

slaavo1
#7 Wielbiciel#

Czyli nikt nie ma takiego problemu, czy jest to tak banale, że się kompromituje?

A może ktoś zz allegro mi pomoże ?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@slaavo1  ja miałem z tym niestety zawsze problem, a te cenniki nie zawsze działały jak należy i np. nie do końca dobrze sumowały koszty przy łączonych zakupach. Nie wiem jaki masz asortyment, ale ja zawsze kombinuję tak, żeby było najprościej dla mnie i kupującego. Im więcej cenników, tym trudniej to potem ogarnąć.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

slaavo1
#7 Wielbiciel#

Sprzedaje towar o dużej wadze.

W moim ofercie jest towar o wadze 25 kg, 5 kg i takie małe lekkie rzeczy.

Czy wystarczy ustawić tylko ilość maksymalną w paczce i ilość paczek będzie się naliczał automatycznie? W pierwszym wpisie szerszy opis mojego problemu.

 

 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Z cennikami dostawy allegro zawsze miało problem. W allegro nie nadążają nawet za ofertą przewoźników a co dopiero klientów. Wiem, marne pocieszenie. Jeśli klient kupi więcej produktów zawsze możesz poprosić o dopłatę uzasadniając większą wagą.

 

Przykład: Paczka48 która została dawno wycofana z Poczty Polskiej. Jednak pracownicy allegro twierdza że jest w ofercie i przysyłają linka w którym czytamy że oferta jest WYCOFANA, za wyjątkiem umów już podpisanych. Nowych nie można podpisać.

oznacz moderatorów

slaavo1
#7 Wielbiciel#

Czyli jest to znany temat i nie tylko ja mam z nim kłopot.

Nie chciałbym prosić klienta o dodatkową dopłatę. 

Szkoda, wystarczyłoby sumować wagę np. do 30 kg i kolejna paczka.

A jak to moderatorzy widzą? Allegro pracuje nad tym problemem ?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@slaavo1  najlepiej tak to skalkulować, żebyś nie musiał dokładać. Na jednej paczce wyjdziesz do przodu, do drugiej dołożysz parę groszy. Niekiedy taki system jest łatwiejszy do ogarnięcia. Niestety te cenniki nie są dopracowane, moim zdaniem wprowadź sobie jakiś schemat i sam potestuj. Ustaw tak ceny, żeby w razie czego za dużo nie dołożyć. W każdej chwili możesz edytować cennik i z automatu zmienić go w ofertach, jesli np. okaże się, że coś zlicza nie tak jak należy. To chyba najlepszy sposób, bo trudno będzie coś Ci doradzić tak na odległość.

Ja mam ustawione ze 3 grupy i np. jest problem łaczonych zakupach, bo drobiazgi mam ustawione, że mogą poleconym pójść 2-3 rzeczy bez dopłaty, a większe, że poleconym tylko 1 sztuka. I jeśli klient zakupi mi dwie pozycje z tych dwóch różnych grup, to wtedy system głupieje, bo nie wie czy doliczać dodatkową opłatę dla klienta, czy liczyć 2-3 pozycje w jednej wysyłce. Mimo wszystko nawet jak system nie doliczy mi dodatkowej opłaty, to do tego nie dokładam i wychodzę na zero z kosztami, a to najważniejsze.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@slaavo1 

 

Cenniki dostaw w allegro uzależnione są od ilości kupionych produktów. Cenniki dostawców uzależnione są od wagi w drugiej mierze od rozmiarów.

Stąd wynika wiele problemów.

 

Przy wystawianiu aukcji podajesz wagę 1 szt przedmiotu z opakowaniem. Na tej podstawie wstępnie szacujesz ile przedmiotów zmieści się do paczki.

 

Każdy Sprzedający musi jakoś to rozkminić i określić indywidualnie, co mu się najbardziej opłaca. 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@slaavo1 znamy ten problem i mamy go aktualnie na tapecie. Ten temat dość często jest poruszany na Gadane. Jest duża szansa, że niebawem cenniki będą sumować się w prawidłowy sposób i nie będzie kłopotu z wysyłaniem paczek bez dopłaty. Niestety nie mogę podać Ci w tym momencie żadnej konkretnej daty. Natomiast jeśli tylko coś ruszy, na forum pojawi się artykuł na ten temat 🙂

________________________

Wesołych Świąt!

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

wirex5
#8 Zapaleniec#

Czy w tym temacie są jakieś nowe informacje?

oznacz moderatorów