anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie komentarza przez allegro

Telekabelek
#8 Zapaleniec#

Witam

 

Taka sprawa 

Sprzedawany jest towar na allegro (słuchawki bezprzewodowe).

Na jednym ze zdjęć na aukcji są pokazane słuchawki oraz obok nich instrukcja po polsku. Tym czasem do klienta docierają słuchawki, ale z instrukcją po chińsku. Kupujący nie zwraca towaru, ale wystawia negatywną opinię sprzedającemu. Ze względu na instrukcję do słuchawek.

 

Czy w takiej sytuacji allegro może anulować komentarz?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

NipponShorty
#13 Ambasador#

Ale z jakiego powodu Allegro ma usunąć komentarz?  
Obowiązkiem sprzedawcy jest wydania wraz z towarem konsumpcyjnym wszystkich elementów jego wyposażenia oraz instrukcji obsługi, konserwacji. Instrukcja obsługi musi być wydana w języku polskim. 
Zgodnie z tym co opisałeś i jest na Twojej aukcji "Na jednym ze zdjęć na aukcji są pokazane słuchawki oraz obok nich instrukcja po polsku." Jeśli klient jej nie otrzymał, bądź otrzymał ją w innym języku niż w ofercie to jest to wprowadzenie klienta w błąd. Pozostaje kontakt bezpośredni z klientem i prośba o usunięcie komentarza.

Do tego z komentarza który otrzymałeś wynika że kupujący próbował się z Tobą skontaktować i nie dostał odpowiedzi - czy tak faktycznie było to wiesz tylko Ty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Telekabelek Może kupujący nie umie czytać po Chińsku, a wg prawa masz obowiązek dostarczenia instrukcji w języku polski, może być w pdf itd. Komentarza raczej Allegro Ci nie usunie, nie liczyłbym na to.

oznacz moderatorów