anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzony zwrot od kupujacego

IWONA_1205
#7 Wielbiciel#

Witam. Co mam zrobić z klientem który zgłosił zwrot mojej nowej rzeczy, a zwrócił mi uszkodzoną? Jak odzyskać swoją wartość sprzedanej rzeczy. Kupujący okazał się oszustem.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Ostro: Kupujący okazał się oszustem. ale jak masz dowód że kupujący obniżył wartość zwracanego towaru to zgodnie z prawem masz prawo zwrócić mu tyle ile jest wart obecnie rzecz.

oznacz moderatorów

IWONA_1205
#7 Wielbiciel#

Ja tej rzeczy już nie sprzedam. Etui na okulary jest nic nie warte ma wduszenia.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Jeśli uważasz że produkt jest do utylizacji to zwróć kupującemu symboliczną złotówkę ale musisz mieć poparcie dlaczego zwracasz taką kwotę.

oznacz moderatorów

IWONA_1205
#7 Wielbiciel#

Poparcie kogo? Kupujący może się nie przyznać. Bo chciał sobie wymienić uszkodzona rzecz na nową. Sprzedająca celowo wyslala przesylke kurierem a nie do skrytki. Kurier zostawił przesyłkę pod drzwiami. Nie miałam szans otworzyć paczki przy kurierze.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że może się nie przyznać, ale zwracasz zgodnie z tym ile jest towar wart i to zgodnie  z prawem,

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@IWONA_1205 może kurier uszkodził w transporcie i powinnaś spisać protokół szkody .

,,Nie miałam szans ,, .... jesteś przedsiębiorcą Ty musisz zadbać o to żeby mieć szansę 

oznacz moderatorów

IWONA_1205
#7 Wielbiciel#

Paczka nie jest uszkodzona. Kupujący podmienił produkt na wadliwy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@IWONA_1205 w czym masz problem, stosujesz ten przepis, wyceniasz co masz i oddajesz kasę 🙂

Art. 34. 
4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące
wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do
stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie
poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami
art. 12 ust. 1 pkt 9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

IWONA_1205
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo to jest bardzo mocny argument.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Od początku piszemy ze zwracasz tyle ile jest teraz wart, zgodnie z prawem, Jak podmienił to nie zwrócił, można przyjąć że nadal go posiada a więc nie możesz pomniejszyć zwrotu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak masz dowód że to nie twoje etui to zgłoś na policji art 286kk oszustwo. Jak sprzedajesz jako przedsiebiorca to od takich przypadków masz 1 kamerę na pakowni rejestrujacą pakowanie całwgo prosuktu i odbiór całego zwrotu 2 są takie małe stempelki i tusz uv można swój towar na kamerce oznaczyć w miejscu gdzie kupujący łapkami nie tyka i potem wykazać podmianę, są też np firmowe naklejki z logo firmy

oznacz moderatorów