anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Utraciłem towar. Jak mogę zwrócić środki kupującemu, który żąda przesyłki mimo tłumaczeń?

MAMY ROZWIĄZANIE!
VascoDa
#2 Obserwator#

Dzień dobry

Wystawiłem na aukcji Aparat z  dwoma obiektywami. Jeden z obiektywów wpisałem omyłkowo. Został już wcześniej sprzedany. Kupujący wpłacił pieniądze i żąda dostarczenia towaru, którego już nie posiadam. Co mogę w takiej sytuacji zrobić ?

Dziękuję i pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
pinsplash
#21 Demiurg#

@VascoDa Przeprosić. Poinformować. Ew. zaoferować aparat z jednym obiektywem w lepszej cenie. Przy braku zgodny - zwrócić pieniądze ( Allegro - przez Allegro Finanse, Allegro Lokalnie - trzeba poprosić kupującego o dane konta i mu przelać ze swojego). Pożegnać się ze zwrotem prowizji/opłaty transakcyjnej i przywitać negatywa ( jeśli to Allegro).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
VascoDa
#2 Obserwator#

Przeprosiłem oczywiście. Próbowałem zdjąć tą aukcję szybko ale kupujacy zdążył wpłacić środki. Kupujący nie chce zwrotu pieniędzy. Środki są jeszcze w Allegro. Nie wypłacam ich. Oczywiście zaproponuję niższą cenę za mniejszy zestaw. Dziękuję za sugestię. Zrozumiem też negatyw oczywiście.

 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@VascoDa Allegro czy Lokalnie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

witaj @VascoDa 

możesz dotrzymać zawartej umowy : wystarczy kupić taki sam obiektyw u kogoś innego i przesłać swojemu klientowi . ważne , żeby był co najmniej tak samo dobry , jak ten , który sam wystawiłeś na sprzedaż .

pozdrawiam .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@VascoDa Powinieneś wywiązać się z zawartej umowy. Możesz zdobyć taki obiektyw i wysłać sprzedającemu towar zgodny z zamówieniem. Na Allegro nie można wystawiać towarów, których się nie posiada. Gdyby kupujący się uparł i poszedł do sądu, pewnie musiałbyś to zrobić.

oznacz moderatorów