anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UWAGA NA FIRME SPRZEDAJĄ TANDETE Z CHIN

dareksg1
#2 Obserwator#

UWAGA NA FIRME [edycja] SPRZEDAJĄ TANDETE Z CHIN !!! KUPIŁEM RAJESTRATOR SAMOCHODOWY KTÓRY PO 3 M PADŁ

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

xyz96
#21 Demiurg#

@dareksg1 Dzięki za ostrzeżenie. Niestety na Allegro jest wielu takich sprzedawców tandety. 

To ten rejestrator? https://allegro.pl/oferta/rejestrator-jazdy-kamera-samochodowa-full-hd-g-sen-9786754831#aboutSeller Widać, że sprzedawca ma mały procent pozytywnych ocen. 

oznacz moderatorów

dareksg1
#2 Obserwator#

Tak to jest ten jeszcze fałszywie pisze że kosztował 99 zł gdzie w chinach może dał 1 euro !

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@dareksg1 Masz prawo do złożenia reklamacji jeśli towar "padł". Jednak należy towar odesłać na adres do zwrotów a nie do jakiegoś paczkomatu.

Natomiast no kurczę - rejestrator za 40 zł... nie oszukujmy się i nie oczekujmy cudów - dobrej jakości rejestrator na którym widać cokolwiek więcej niż nic kosztuje minimum te 200 zł więc za 40 zł można to nazwać jedynie atrapą.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@komis-bell Co za głupoty. To od jakiej kwoty rejestrator ma działać? A rękojmia 2 lata? Jakich cudów? 2 lata rękojmi to cud? Chyba dla ciebie. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96Napisałem przecież, że kupujący ma pełne prawo do złożenia reklamacji (:

O tych cudach - chyba źle mnie zrozumiałeś lub po prostu nie chciałeś mnie zrozumieć. Mam tu na myśli tylko i wyłącznie jakość wykonania danej rzeczy a nie żadne rękojmie.

Oczywiście, że każdy kupując cokolwiek oczekuje, że towar będzie sprawny i niezawodny natomiast no... bądźmy realistami (:
Idąc na przysłowiowy "bazar" i kupując np. "nowy" zegarek za 25 zł nie należy oczekiwać tego samego co kupując zegarek znanej marki za powiedzmy 399 zł - przecież to oczywiste, że jakość wykonania i podzespoły w tym pierwszym są najgorszej możliwej jakości. Niestety takie czasy, masowa produkcja tandety w Chinach.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@komis-bell Ale nie powielaj głupot. Co mnie obchodzi jakiś bazar i zegarek za 25 zł? Na Allegro zawiera się prawnie wiążące umowy. Obowiązuje rękojmia 2 lata, w tym czasie towar nawet za 1 zł ma działać. Rozumiesz? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96Oczywiście rozumiem i niczego nie neguję - chyba wyraźnie to napisałem?
Za to widzę Ty nie rozumiesz o czym ja mówię albo po prostu nie chcesz rozumieć.
Pozdrawiam serdecznie (:

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@komis-bell Tak, ja Ciebie nie rozumem, bo starasz się udowodni, że rejestrator za 40 zł może przestać działać po 3 miesiącach, więc trzeba być realistą. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Absolutnie nie. Mówię tylko, że należy mieć realistyczne oczekiwania co do jakości produktów. Przecież to oczywiste, że sprzęt słabej jakości ma większe szanse "paść". Rozumiesz?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@komis-bell 

Głupoty piszesz na swoich aukcjach w zakładce Reklamacja.

Są wyjątki w których możemy oferować gwarancję dłuższą niż 14 dni - w takim wypadku odpowiednia informacja będzie widoczna w opisie aukcji.

Mylisz gwarancję z reklamacją na podstawie rękojmi i z odstąpieniem od umowy w ciągu 14 dni. Nie masz pojęcia o zasadach.

 

Ty wiesz, że reklamację można składać przez minimum rok? Ty wiesz, że odstąpienie od umowy to nie jest gwarancja? Ty wiesz, że w zakładce Reklamacja nie możesz pisać o odstąpieniu od umowy i o gwarancji? Nic nie wiesz, a próbujesz tu pouczać innych. Naruszasz regulamin Allegro w każdej swojej ofercie. 

Ty się zastanów na swoim "realistycznym" oczekiwaniem, bo zaraz Allegro Ci w tym pomoże. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96Mam wyraźnie napisane, że "Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego kupującemu przysługują uprawnienia wynikające z tytułu rękojmi.", oraz zaznaczone, że rękojmia obowiązuje przez 1 rok.
Chociaż będąc uczciwym faktycznie przyznam, że być może powinienem te informacje ując w inny sposób.

EDIT: Informacje zostały poprawione. Jeśli widzę swój błąd to potrafię się do niego przyznać także - mea culpa.

Tak czy inaczej co to ma za związek z tym tematem?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96 Problem jest taki, że zamiast odnieść się do tego co faktycznie piszę na temat jakości samego produktu to atakujesz mnie na zupełnie innej płaszczyźnie - gdzie swoją drogą miałeś rację - przyznałem się do błędu i go naprawiłem.

Napisałeś "Obowiązuje rękojmia 2 lata, w tym czasie towar nawet za 1 zł ma działać."
Jasne, towar powinien działać ale realia są takie, że przecież rzeczy się psują. Czy to wina słabej jakości czy innej wady to już osobna kwestia ale przecież oczywistym jest, że towar słabej jakości będzie się psuł częściej. O nic innego mi nie chodziło. Czy już rozumiesz?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@komis-bell Znowu wypisujesz głupoty, podobnie jak w swoich aukcjach. Kupujący nabył rejestrator, a nie żadną "atrapę". 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96 nadal nie na temat.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@komis-bell Ale z sensem. Ty na temat, ale bez sensu. Pouczasz innych, naruszając regulamin Allegro. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96 Przecież jedyne co ja twierdzę to to, że produkty tanie i słabej jakości siłą rzeczy będą się psuć częściej. Kupujący ma prawo je reklamować a sprzedający ma obowiązek reklamację rozpatrzy

Tyle z mojej strony. 

Udanego weekendu.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dareksg1 nie wiesz jak się składa reklamację sprzedawcy ?, teraz jest wszystko z Chin rownież w M...M... i innnych temu podobnych .

oznacz moderatorów

dareksg1
#2 Obserwator#

wysłałem inpostem i akurat wraca do mnie  Zpowrotem przesyłka bo nie mają ochoty odbierać z paczkomatów taka firma !!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dareksg1 Spór otwórz! https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś o pomoc Allegro. 

oznacz moderatorów