anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy POK jest zobowiązujące prawnie?

tygrys111111
#7 Wielbiciel#

Mam klasykę czyli wysłałem sprawny ekspres który kupiłem na **piiip**ie i mi się znudził po paru miesiącach i sprzedałem po tej samej cenie na Allegro, kupującej przyszedł rozwalony choć solidnie folią bąbelkową go okryłem i usztywniłem by nie latał w kartonie, tradycyjnie Inpost nie uznał reklamacji to sprzedająca chce z POK pieniędzy ode mnie. Moje pytanie jest takie, czy Allegro prawnie może domagać się ode mnie pieniędzy? bo chciałbym sprawę sądownie rozstrzygnąć ale z kupującą a nie z Allegro bo rozumiem, że rekompensaty potem Allegro domaga się przez sąd? czy mogę w takim wypadku w sądzie domagać się by kupująca była stroną w sprawie?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@tygrys111111 Tak, POK działa prawnie na podstawie regulaminu POK. W sądzie możesz domagać się wszystkiego, czego tylko chcesz. 

Nie, Allegro nie domaga się od Ciebie rekompensaty przez Sąd, ale może zablokować Twoje konto i wszelkie konta powiązane. 

oznacz moderatorów

tygrys111111
#7 Wielbiciel#

Akurat na koncie mi nie zależy po tym co uświadczyłem przez ostatni tydzień tutaj, jedynie nie mam zamiaru płacić za nie moje błędy.

oznacz moderatorów

tygrys111111
#7 Wielbiciel#

Choć martwi mnie jeśli np. za 5 lat zmienią zdanie i będą domagać się rekompensaty sądownie a w tym czasie będę np. za granicą i nie będę wiedzieć o rozprawie a niestety takie przypadki już były, wolałbym to prawnie rozwiązać jak najszybciej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

POK jest wewnętrznym tworem allegro i działa na podstawie regulaminu, allegro wypłaca środki kupującemu z własnej puli a nie przez wyrok sądu.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

reklamację składaj do allegro

na jakiej podstawie prawnej allegro będzie domagać się od  Ciebie zwrotu środków

i prawa do czego przekazała allegro

bo na pewno nie przekazała prawa do składania reklamacji w swoim imieniu i praw do produktu

oznacz moderatorów