anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób można zamienić konto z biznesowego z powrotem na konsumenckie?

marekrz
#7 Wielbiciel#

Chciałem dostać rachunek na konto fundacji i żeby to osiągnąć zmieniłem konto na firmowe, bo tylko w takiej konfiguracji podawany jest NIP dla sprzedawcy. Teraz chciałbym zmienić z powrotem konto na prywatne (konsumenckie) bo mam do wystawienia przedmiot do sprzedaży. A nie widzę opcji powrotu do konta konsumenckiego w menu. Jak to zrobić, żeby mieć znowu konto konsumenckie?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_Likos_
#20 Guru#

@marekrz  najprościej - założyc nowe konto na prywatne dane

oznacz moderatorów

marekrz
#7 Wielbiciel#

Gdybym wiedział, że przekształcenie konta na firmowe oznacza brak powrotu do konta konsumenckiego to bym się na to taką zmianę nie zdecydował. Raczej założyłbym nowe konto na fundację, bo teraz mam niezweryfikowane konto firmowe i nawet jakbym chciał sprzedać jako fundacja (a nie chcę) to i tak nie mogę tego zrobić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@marekrz Wg regulaminu Allegro nie można zmienić konta firmowego na zwykle, w szczególnych przypadkach to robią(były tu takie) napoisz do nich prośbę i poczekaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=61571da6-f6de-4b8f-9ab9-699c8c797cfc&subjectId=35c2c795-4...

oznacz moderatorów

marekrz
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informację. Tak zrobię. Konto już pewnie zostanie firmowe. Założę nowe, nie koniecznie w tym serwisie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@marekrz Niekoniecznie bo nie zostało w pełni aktywowane, są duże szanse że się uda.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@marekrz ale żeby dostać fakturę z NIP-em nie trzeba przekształcać konta na firmowe. Chyba w drugą stronę się nie da. Chociaż gdzieś tu na AG pisali, że jak niema pełnej weryfikacji to allegro chyba może cofnąć zmianę.

oznacz moderatorów

marekrz
#7 Wielbiciel#

Cały czas nie wiem, czy dostanę tę fakturę z NIP-em (taka jest mi potrzebna), bo działa to teraz bardzo dziwnie. Kiedyś wystarczyło zaznaczyć, że chce się dostać fakturę. Jak przekształcałem konto na firmowe, to było tam napisane, że nadal będę mógł sprzedawać przedmioty, a teraz nie widzę takiej możliwości.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@marekrz nie możesz sprzedawać bo nie masz pełnej aktywacji firmy

oznacz moderatorów

marekrz
#7 Wielbiciel#

No właśnie. Porażka.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@marekrz zrób jak pisze _Likos_ albo poczekaj na wypowiedz moderatorów może faktycznie da się jeszcze cofnąć zmianę przez allegro

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

Pytanie powtarza się więc może moderatorzy oficjalnie potwierdzą czy jest taka możliwość

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów