anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

w jaki sposób samodzielnie doładować środki PayU aby dokonać zwrotu kupującemu?

Skyler18
#8 Zapaleniec#

Witam

Nigdzie nie widzę opcji aby samemu doładować środki PayU aby dokonać zwrotu kupującemu, jak doładować środki PayU?

pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie da się 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Skyler18 Allegro jeszcze nie wpadło na taki pomysł. Jak zwrócisz klientowi przelewem, to o zwrot prowizji będziesz musiał/a błagać na kolanach.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Skyler18  Musisz mieć zawsze jakieś środki na koncie Payu na wszelki wypadek aby móc wypłacić zwrot.  Inny sposób na wypłatę to poczekać aż ktoś następny coś kupi i wpłaci przez PayU.

 

Poprzez tę nie uczciwą praktykę allegro zarabia. Trzymają należne Tobie pieniądze na lokacie i zarabiają na tym podwójnie.

oznacz moderatorów

Skyler18
#8 Zapaleniec#

No to mam problem, bo wypłaciłem już pieniądze, kupujący chce anulować i chce mu oddać pieniądze.

inna sprawa że allegro allegro nie informuję nigdzie że jeżeli zapłaci się im za promowanie 19zł to pobiorą prowizje od sprzedaży dwa razy (sic.) jest to w ogóle legalne? allegro okrada klientów!

Więc skoro się nie da zwrócić przez allegro, to będę musiał zwrócić pieniądze przelewem i pewnie będzie problem ze zwrotem prowizji... nigdy więcej allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Skyler18 informują w regulaminie który zatwierdzasz 🙂

https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-4#czesc-iv-oplaty-za-opcje-dodatkowe

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Skyler18
#8 Zapaleniec#

Nie informują o tym podczas wystawiania oferty, tylko zachęcają do promowania. Czyli oszukują legalnie klientów.

oznacz moderatorów

Skyler18
#8 Zapaleniec#

a czy można anulować zleconą wypłatę która nie została fizycznie jeszcze zrealizowana?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@__RPM_ Nie da się zawsze mieć pieniędzy w AF. Kiedyś je trzeba wypłacić, bo się umrze z głodu. Nie zawsze nowe wpływają następnego dnia i robi się problem przy zwrocie towaru.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Skyler18  Jeżeli sprzedawałeś jako osoba prywatna to nie przyjmuj zwrotu bo będziesz stratny na promowaniu.

 

Możesz odmówić albo ugadać się na odkupienie za mniejszą kwotę.

oznacz moderatorów

Skyler18
#8 Zapaleniec#

 No ale wtedy nie odzyskam straconej prowizji... Sprzedawałem jako osoba prywatna, ale nie chce robić problemów kupującemu, najwyżej się ugadam i nie oddam mu za koszt wysyłki który pokryje koszty promowania.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Skyler18  Wtedy będziesz stratny na koszcie wysyłki. Nie wiem dlaczego chcesz przyjmować zwrot. Sprzedane to sprzedane.

Prowizję opłacisz ze swego konta bankowego lub na poczcie.

oznacz moderatorów

zuzanna1954
#2 Obserwator#

Jest możliwe!!!.

Ze swojego konta bankowego na które otrzymałeś  wpłatę tytułem [ Wypłata PayU Id(*****123) "nazwa użytkownika" ] należy zrobić przelew do PayU  tytułem: [zwrot wypłaty PayU Id (*****123) "nazwa użytkownika"] dokładnie w tej samej kwocie i to zasili Twoje saldo PayU do czasu ponownego rozliczenia z Payu-em (przeważnie 24h). W tym czasie kiedy masz saldo do zwrotu zlecić zwrot.   

oznacz moderatorów