anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W lutym na wszystkich kontach firmowych automatycznie pobierzemy należność za korzystanie z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz.

Już teraz możecie się na to przygotować i włączyć tę opcję między innymi w zakładkach: Rozliczenia z Allegro, Faktury lub Środki i historia operacji.
W zakładce Rozliczenia z Allegro pod bieżącym saldem dla każdego rynku zweryfikujecie, czy już macie włączoną tę usługę. 

Jak to działa?

Co godzinę sprawdzamy Wasze należności względem Allegro za sprzedaż na allegro.pl i allegro.cz. Jeśli pojawi się zobowiązanie (prowizje i inne opłaty), to pobierzemy odpowiednią kwotę w danej walucie z pieniędzy, które macie ze sprzedaży.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.
W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie ile pobraliśmy pieniędzy pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.


Przygotowaliśmy materiał video, który wyjaśni jak działa usługaTutaj znajdziecie artykuł z informacjami na ten temat, tutaj najczęściej zadawane pytania.
Wkrótce będziecie mogli też zadać pytanie ekspertce i dowiedzieć się więcej na temat tej funkcji, tutaj zapis poprzedniego spotkania na ten temat.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
109 ODPOWIEDZI 109

WWCARE
#8 Zapaleniec#

Jest 1 luty 2024. Deklarowaliście, że tego dnia włączycie wszystkim sprzedającym automatyczne rozliczanie opłat. Wchodząc jednak na swoje konto przed momentem widzę, że tak się nie stało.
Termin ten został przesunięty bez poinformowania sprzedających?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WWCARE informowaliśmy, że w "W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro", nie że stanie się to 1 lutego 🙂 
W komunikacji e-mailowej dotyczącej zmian w lutym i marcu podaliśmy dokładną datę, wprowadzimy tę zmianę 15 lutego, tutaj informacja na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WWCARE
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informację.

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Mam nadzieję, że plany zejdą na panewce. Taka forma powinna być dobrowolna. 3 dni temu dopisaliście mi za Ads 1600 zł i oczywiście już jest dług i cała sprzedaż idzie do was. Rozumiem prowizja i opłaty kurierskie  ale takie kompensowanie wzajemnych rozliczeń powinno odbywać się za zgodą dwóch stron

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@la_nika mam ten system rozliczania narzucony przez Allegro od kilku miesięcy... dołączę się do propozycji aby rozliczać to raz na 24h gdyż nie idzie się połapać za co ściągacie pieniądze

oznacz moderatorów

TIK-TAK_MLAWA
#8 Zapaleniec#

Witam,

kolejna bez sensu nowinka, historia opercji będzie "kilometrowa", coraz bardziej zagmatwana, czy nie wystarczyłoby raz na dobę ???

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Powinni pobierać tylko prowizję i koszty kuriera. Allegro bawi się w komornika i zabiera też pieniądze ze sprzedaży MOJEGO TOWARU . Widać, że milionowe kary nałożone na spółkę niczego jej nie nauczyły. Mam nadzieję, że teraz znowu dobiorą się im za to co zrobili

oznacz moderatorów

Eltewat
#7 Wielbiciel#

Chcesz to możesz zapłacić raz w miesiącu. 

Merchant Finance – zapłać później

Allegro wprowadza po prostu jeszcze jedną usługę finansową, dzięki której jeszcze więcej będą zarabiali.

Płacisz raz w miesiącu + odsetki. Nie wypada podnosić prowizji, więc wymyślili teraz taki myk.

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Do tej pory wystawiamy paragony lub faktury w programie sprzedażowym i jako formę płatności mamy podmiot cesyjny PayPro lub PayU. Na drugi dzień po sprzedaży wpływają pieniądze z Allegro i rozliczamy zbiorczo w zależności od systemu płatności. Po rozliczeniu stan należności mamy na zero.

Jak to teraz trzeba będzie ogarnąć mając kilkadziesiąt lub setki faktur dziennie gdzie do każdej faktury lub paragonu otrzymamy tylko część rozliczenia pomniejszoną o opłaty.

Jak do tego podejść - jakie macie doświadczenia?

Bawić się po kolei kwotowo do każdego dokumentu? czy jak ?

Bo akurat fakturę po okresie rozliczeniowym z allegro rozumiem, że będziemy rozliczali kompensatą z pozostałości.

Chodzi mi jak się do tego zabrać w oprogramowaniu handlowym.

oznacz moderatorów

bispolcandles
#7 Wielbiciel#

Podbijam temat.
Od włączenia automatycznego rozliczania jest tak wszystko skomplikowane że nie wiadomo ile Allegro pobrało za co. Brak jakiegokolwiek zestawienia informującego że od transakcji X pobrali Y$ na poczet faktury. Systemowo w panelu Allegro jest to niedopracowane i powoduje klikane w koło po zestawieniach które nic nie rozwiązują. Przez tak chaos może się okazać ze gdzieś jest błędnie wystawiony dokument (np błąd w cenie) lub niedopłata ze strony kupującego i nikt tego nie wykryje- a na pewno nie szybko. Bez takiego zestawienie wplata która przyjdzie nie może być poprawnie przypisana nawet częściowo do danej transakcji. 
Inne marketplace które pobierają prowizje z góry maja to klarownie rozpisane w zestawieniach. Tutaj widzimy że Allegro chce ponownie być jak inni ale zamiast cos dopracować wrzuca takiego systemowego potworka w testy na żywym organizmie bez przejmowania się konsekwencjami. 

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

@nat_not  prowizji za transakcję nie potrącają ze środków od konkretnego operatora płatności. Robią to na chybił trafił. Transakcja rozliczana przez PayU, a prowizja potrącona ze środków p24. Kiedy napisałam do Allegro to mi odpisali "

Rozliczenia z Allegro nie weryfikują, czy kupujący zapłacił poprzez PayU czy Przelewy24.

W skazanym przez Pana przypadku, te dwie transakcje odbyły się w odstępie 3 minut, w związku z tym, pobrało z wpłat PayU(pierwszeństwo przy wytrącaniu).

Ułatwić weryfikacje mogą zakładki Rozliczenia z Allegro oraz Środki i historia operacji, a księgowość tych operacji, należy kierować do odpowiednich do tego osób, wykształconych i doświadczonych w księgowości."

 

  

oznacz moderatorów

JMCADVENTURE
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem na pełnej księgowości, nie jesteśmy w stanie rozliczyć należności. Fizycznie nie jest to możliwe, od tygodnia z tym walczymy. Jakby były normalne zestawienia z identyfikatorem płatności PayPro czy Payu plus wykazane jasno prowizje od transakcji (najlepiej łącznie) to dałoby się zrobić jakiś automat do rozliczania faktury na część prowizyjną i część wpłaty. Teraz jest horror

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

@baldes  @JMCADVENTURE  @bispolcandles ja będę w tym momencie księgować tak, jakbyśmy otrzymali całe kwoty od PayU i P24  i dodatkowo będę wprowadzać wypłatę z rachunku bankowego na rzecz Allegro w wysokości pobranych opłat z zaznaczeniem "dopisz do zaliczek jako wolną spłatę". Saldo będzie się zgadzać, a kwoty pobranych spłat powinny się wyzerować po zrobieniu kompensaty z wystawioną przez Allegro fakturą

oznacz moderatorów

JMCADVENTURE
#8 Zapaleniec#

Pomysł wygląda dobrze, ja chyba jednak przejdę na Merchant Finance, podniosę odpowiednio ceny, aby nie dokładać nawet 1 grosza do tego cyrku allegrowego i będę dalej ograniczał sprzedaż tutaj.

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Jeśli nie przeszkadza ci 2% lub 4% prowizji, bo rozumiem, że nie jest to liczone jako stopa procentowa kredytu (tam by było liczone w stosunku rocznym).

 

"Koszt odroczenia płatności wynosi 2% + VAT kwoty regulowanego salda za pierwsze 30 dni odroczenia. Jeżeli nie spłacisz w ciągu 30 dni, odroczymy Twoją płatność o kolejne 30 dni, za które zapłacisz 4% + VAT kwoty powiększonej o poprzednio naliczoną prowizję. Jeżeli nie uregulujesz kwoty do spłaty w wyznaczonym czasie, to zostanie ona rozłożona na 6 równych, miesięcznych rat. Doliczymy do niej prowizję w wysokości 2,9% za każdy miesiąc w całym okresie rozłożenia płatności." 

 

oznacz moderatorów

JMCADVENTURE
#8 Zapaleniec#

W moim przypadku 2%, bo nie będzie problemem płatność w terminie 3 dni. Ceny podniosę o 3%, wyjdzie na to samo lub delikatnie in plus. A będę miał spokój z rozliczaniem transakcji co kilka minut.

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Tylko 30 dni będzie pewnie liczone od daty pierwszej nie wyfakturowanej  opłaty, a nie od daty faktury wystawianej przez Allegro

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

DZIEŃ ŚWIRA! To jest chore!

data sprzedaży:22 lut 2024, 08:28; rynek: allegro.pl

 

BELKA TRAWERS WÓZEK SANKI IVECO DAILY 35C 40C 50C 29mm 31mm

 

1x 2289,00 zł

 

nr: 14242549937czas wysyłki: natychmiast

sygnatura: 500327470

 

Zgłoszone przez kupującego do zwrotu KILKA MINUT POZAKUPIE

 

Allegro natychmiast pochłoneło kwotę prowizji 135 zł

 

Chwilę po zakupie nastąpiło anulowanie transakcji, gdyż klient omyłkowo kupił coś, co nie pasowało do jego pojazdu. Zakup bez konsultacji.

 

ZWROT KWOTY NIEMOŻLIWY.

 

Chwilę po zakupie już nie możliwy zwrot środków, gdyż Allegro pobrało prowizję 135 zł

 

Zwrot prowizji 135 zł również niemożliwy, bo nie zwrócono kwoty wpłaty.

 

DZIEŃ ŚWIRA !

 

BELKA TRAWERS WÓZEK SANKI IVECO DAILY 35C 40C 50C 29mm 31mmNr oferty

14242549937Data zamówienia

22 lut 2024, 08:28

Podstawa prowizji

1 × 2289,00 zł

Data wniosku

22 lut 2024, 08:55

Kwota rabatu

135,30 zł

Status wniosku

oczekuje na zwrot wpłaty

 

 

 

       

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Wyślij wezwanie do zapłaty albo od razu przedsądowe na maila . Teraz czekanie 7 dni na zwrot od allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MedicSpa co ma jednio do drugiego i jakie 7 dni ?

Jak @brakestop zwróci wpłatę dostanie zwrot prowizji w godzinę 🙂 tyle że musi dołożyć z innego zakupu, zaraz coś się sprzeda i zleci zwrot 🙂

Rozumiem wszystko, ale zgodnie z regulaminem prowizja jest pobierana zgodnie z regulaminem po sprzedaży, wykonali swoją robotę znaleźli klienta i się im należy a to że klient zrezygnował to nie wina allegro, @MedicSpa wezwanie to możesz wysłać klientowi 😄 a allegro dokona zwrotu na zasadach regulaminu 🙂

Po co wypłacacie kasę od razu ??? ja to robię raz w miesiącu i takie sytuacje nie mają miejsca a na koniec miesiąca wszystko jest rozliczone i nie ma żadnego problemu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów