anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja bez polskiego konta.

dawid110995
#7 Wielbiciel#

Cześć. Ostatnio po bardzo długim czasie sprzedałem coś na Allegro. Okazało się, że pieniądze od sprzedawcy są na koncie Allegro. Niestety nie posiadam aktywnego polskiego konta bankowego, ponieważ mieszkam w Niemczech i mam tylko konto w Commerzbanku oraz Revoulta.

Żeby zrobić weryfikację PayU lub Przelewy24 trzeba przelać 1.01, a z niemieckiego konta raczej odpada.. a w Revoulcie minimalna kwota przelewu to 2 zł... I co mam w takiej sytuacji zrobić? Potrzebuje pilnie wypłacić 1000 zł z Allegro, a widzę, że Allegro mi tego nie ułatwia.

Napisałem do nich, ale nie oczekuję szybciej odpowiedzi od nich. Albo mi napiszą, żebym konto założył (ta, już lecę). 

Jakieś rady? 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pulkownik66
#19 Nestor#

@dawid110995 Chyba już sobie sam odpowiedziałeś / ta, już lecę/

oznacz moderatorów

dawid110995
#7 Wielbiciel#

Ale tu jest tylko o tym, że można wypłacić na zagraniczne, a nie żeby aktywować. Jest wyraźnie napisane, że musi być równa kwota 1,01 zł więc jak mi aktywuje gdy przeleje inną? 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dawid110995 Przelej €1,01 - któraś z moderatorek gdzieś kiedyś o tym pisała. Tylko pamiętaj, że dane osobowe konta bankowego muszą być zgodne z tymi na allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Z własnego konta bankowego, także niemieckiego, przelej najniższą możliwą kwotę.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/mam-rachunek-w-banku-za-gran...

oznacz moderatorów

dawid110995
#7 Wielbiciel#

Na ile jesteś pewny, że to zadziała? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A po co mi to wiedzieć? Mam konto w Polsce i mi działa. Ty masz za granicą, to sobie sprawdź i będziesz wiedział. Nie ma co na siłę doszukiwać się problemu. 1.01 zł nie jest dlatego, że taka dokładnie musi być ta kwota. Może być jakakolwiek inna, chodzi o potwierdzenie danych osobowych, a nie o kwotę.

oznacz moderatorów

dawid110995
#7 Wielbiciel#

Skoro napisali, że musi być 1,01 nie więcej i nie mniej, to znaczy, że mają powód. A skoro nie jesteś czegoś pewny to po co odpowiadasz... Potrzebuję pewnych informacji, a nie domysłów. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To są pewne informacje, zamieszczone w artykule Allegro, a nie moje domysły. Nie chcesz porady na forum, pisz do Allegro na czacie; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1588cdd0-0680-4a7f-a68c-8e1864769ebb

Po chwili będziesz miał odpowiedź.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dawid110995  Sądzę że zadziała, 2 zł to nie fortuna. Sprawdź, skoro można konto zagraniczna.

oznacz moderatorów