anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

weryfikacja konta bankowego

PARTNER058
#8 Zapaleniec#

Dobry wieczór, mam pytanie odnośnie sprzedaży lokalnie- wystawiłem przedmiot, został kupiony i teraz kupujący poprosił o adres maila bo był wymagany przy kupnie przedmiotu, podałem, gościowi przeszło dalej i pojawiła się jakaś weryfikacja numeru bankowego....? wybrałem swój bank i pojawiła się informacja o wypełnienie praktycznie wszystkich danych z karty płatniczej.... czy wszystko jest ok z tą informacją i stroną do wypełnienia?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@PARTNER058 Nie, to próba oszustwa stracisz kasę, zmień wszystkie hasła.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@PARTNER058  Chyba nie podałeś mu danych karty?  Jeśli tak zablokuj natychmiast kartę w banku. Zmień również hasła dostępu do banku, natychmiast.

oznacz moderatorów

PARTNER058
#8 Zapaleniec#

własnie na karcie się zatrzymałem... kartę zablokowałem, zmieniłem hasło na kompie do banku, już wiem jak się dałem naciągnąć- przyszła informacja że gościu kupił rzecz na allegro lokalnie, rzecz na allegro pokazała się jako kupiona i czeka na opłatę, gościu chciał maila do wypełnienia strony adresowej to podałem,  napisał że mu przeszedł zakup tylko żebym potwierdził weryfikacje konta do przelewu... ciul wysłał maila i tam było POTWIEDŹ kliknąłem to, pokazały się wszystkie banki, wybrałem swój, zalogowałem się i pojawiła się karta by wypełnić wszystkie dane i tu mi się włączył dopiero alarm.... 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@PARTNER058 Brakuje jeszcze podania tutaj nicku tego ciula żeby moderatorki mogły go zablokować. No i profilaktycznie sprawdź komputer czy smartfon programem antywirusowym  czy cie przypadkiem on nie zaraził jakimś syfem.

Nie wiem co jeszcze przy nim otwierałeś, może profilaktycznie zmień hasło do konta Allegro.

oznacz moderatorów

PARTNER058
#8 Zapaleniec#

Napisałem do allegro, podałem nick gościa, kartę mimo zablokowałem mimo że nie podałem danych, zmieniłem hasło na kompie do banku i po kontakcie z bankiem dołączyłem telefon od konta bankowego plus mam zresetować telefon do ustawień fabrycznych, wcześniej sprawdziłem antywirusem czy coś nie wpadło nie było nic ale bank radzi zresetować telefon.

oznacz moderatorów